Google+

Arama formu

Trakai Mutfağı

Trakai şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Genovaites apartamentai Trakuose güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Domido Villa, Anupro Villa, Vila Viesai. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Esperanza Resort, Argo Trakai, Cozy apartment in Trakai gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Trakaitis Country House, Trakaitis Holiday Home, Trakaitis Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Trakai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Litvanya mutfağının temelini oluşturan malzemeler patates, çavdar, mantar ile yerel süt ve süt ürünleridir. Macar, Alman ve Gürcü mutfaklarının da etkilerinin görüldüğü Litvanya’da özellikle patates ve domuz etinden yapılan yemekler oldukça yaygındır.

Bunun dışında çörek ve kreple de öne çıkan bir yerdir. Deniz kıyısının olması sebebiyle restoranlarda bolca deniz ürünü bulunur. Pike, levrek, çipura ve yılan balığı sıkça tüketilenlerdendir. Juka, salatalık ve kabak çorbaları yerel halk tarafından çok sevilir. “Kokletai” adlı yemek baharatlı kırmızı et ya da patatesle yapılır.

Popüler restoranlar

Argo, Fransua Terasa, Karaliska Senoji Kibinine, Kiubete, Kybynlar, Lidana, Markizas, Salos, Traku Dvarelis.

Bahşiş

Litvanya restoranlarında bahşiş bırakmak bir zorunluluk değildir. Ama hizmetten memnun kaldıysanız, hesabın %5-10’u gibi bir tutarı bahşiş olarak bırakmak uygun olacaktır.


Trakai Turları