Lucca Mutfağı

squash-and-broccoli-rabe-lasagna-620x395.jpg

İtalya mutfağının makarnaları ve pizzalarıyla meşhurdur. Parmesan peynirli, deniz mahsüllü, kıymayla yapılan soslar gibi çok sayıda çeşidi vardır. Penne ve Ravioli en meşhur makarna türleridir. Lazanya İtalya mutfağının meşhur yemeklerindendir. Bir tür makarna olan lazanyanın kıymalı, sebzeli, tavuklu çeşitleri mevcuttur. İtalya'nın pilavı denilen bir başka meşhur yemekse risottodur. Ülke mutfağının en meşhur yiyeceklerinden biri de pizzalarıdır. Biftek rosto ve osso buco en çok tercih edilen etli yemek türlerindendir. Ülkenin en meşhur tatlılarıysa tiramisu, panna cotta ve Roma dondurması olan Gelato'dur. Toscana şaraplarının üretildiği kentte ülkenin en kaliteli şarapları bulunmaktadır. Lucca’da pizza ağırlıklı işletmeler yoğunluktadır. Şehir merkezinde Via Fillungo üzerinde ünlü Fransız pastaneleri yer almaktadır.

Buca di Sant'Antonio:Izgara etler, balıklar, basit sebzeli et yemekleri Toskana Bölgesine özgü yemekler sunmaktadır.

Da Pasquale: Deniz ürünleriyle yapılan makarnalarıyla farklı tatlar sunan restoran çorba, fırında mezgit, ıspanak gibi yemeklerin bulunduğu zengin menüsüyle Lucca'nın en iyi restoranlarından biridir.

Allosteria: İngilizce bilen personeli, uygun fiyatları, balık yemekleri, ev şarabı ve makarna çeşitleriyle sevilen restoranlardan biridir. Dinlendirici müzik eşliğinde akşam yemeği yenilebilen restoran geniş şarap listesiyle pek çok seçenek sunmaktadır.

Ristorante La Norma: En çok tercih edilen restoranlardan biri olan Ristorante La Norma'ya gitmeden önce doluluk ihtimaline karşı rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Peperosa Ristorante: Sunum ve servisiyle dikkat çeken restorana gitmek için rezervasyon gereklidir. Geniş bir taze balık seçeneği sunan restoranın hamur işleri ve tatlıları revaçtadır.

Osteria da Rosolo: Güler yüzlü ve yardım sever personeliyle Osteria da Rosolo, çorba, makarna, et, salata ve ızgara sebze gibi çeşitlerin yanı sıra tatlıları ve uygun fiyatlı şarap listesiyle en çok tercih edilen restoranlar arasındadır.