Google+

Arama formu

Yangon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yangon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yangon şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Cozy home in Yangon güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Yangon Excelsior, HOOD Hostel, Htinn Yue Tann Hostel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Excel Treasure Hotel, Ten Mile Hotel, Hotel Bo Bo Min gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Jade Crown, Little Yangon Hostel, Everest Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Yangon aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Yangon, diğer adıyla Rangoon, Myanmar’ın eski başkenti, Yangon bölgesinin ise başkentidir. 7 milyonu aşan nüfusuyla ülkenin en büyük şehridir. Her ne kadar ülkenin başkenti 2006 yılında Naypyidaw olarak değiştirilmiş olsa da, Yangon hâlâ ülkenin en önemli ticaret merkezidir. Özellikle inşaat, medya, endüstri, eğlence ve turizm sektörlerinde etkili bir şehirdir.

Şehir adeta Burma, Çin ve İngiltere’nin bir karışımı gibidir. Kolonyal dönemden kalan mimarisi, tapınakları, halkın halen sokaklarda giymeye devam ettiği yöresel kıyafetleri ve doğal güzellikleriyle gezginlerin ilgisini çekmektedir. Yangona’da tropikal iklim hakimdir. Mayıs ayından ekime kadar uzun bir yağışlı dönemi vardır. Yağışsız dönem ise kasım ayından nisana kadar sürer. Yıllık hava sıcaklıklarında küçük değişiklikler olmaktadır. Tüm yıl boyunca en yüksek sıcaklıklar 29-36 derece arasındayken, en düşük sıcaklıklar 18-25 derece arasındadır.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Cl6WSkIH7lM


Yangon Turları