Google+

Arama formu

Yangon’da Alışveriş

Yangon şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Cozy home in Yangon güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Yangon Excelsior, HOOD Hostel, Htinn Yue Tann Hostel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Excel Treasure Hotel, Ten Mile Hotel, Hotel Bo Bo Min gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Jade Crown, Little Yangon Hostel, Everest Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Yangon aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Her ne kadar Myanmar ve Yangon’da pek çok yerde ATM olsa da, pek çok banka buraya para transferini engellediği için ATM’den para çekemeyebileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Ancak Euro ya da Dolar taşıyorsanız bozdurma şansınız mevcuttur. Yangon, yöresel ürünlerle sıkça karşılaşabileğiniz bir alışveriş kültürüne sahiptir. Değerli taşlar, el işi ürünler, yerel kıyafetler, ahşap ürünler alabilirsiniz.

Chinatown Bölgesi, hem buraya hem de Çin’e özgü ürünleri bulabileceğiniz, bir şey satın almayacak olsanız da mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Ancak burada dükkanlardan ziyade sokak tezgahları mevcuttur ve 15.00-21.00 saatleri arasında açıktırlar. Gerçek yöresel ürünler içinse adresiniz Bogyoke Aung San Market olmalı. Burada el işi objeler ve yöresel kıyafetler çoğunlukta. Hletan Bölgesi’ndeki Junction Meydanı ve çevresindeki Kyun Taw ve Pyay sokakları da alışveriş için idealdir. Eğer modern alışveriş merkezlerini tercih ediyorsanız Dagon Centre ya da FMI Centre’a gidebilirsiniz.

Yangon Turları