Google+

Arama formu

Nürnberg

Nürnberg Faydalı Bilgiler
Polis: 110 İtfaiye: 112 Liman Polisi: + 49 911 / 65 83 15 21 Kayıp...
Devamı oku
Nürnberg Resmi Tatiller
1 Ocak              (Yeni Yıl – Neujahr) 6 Ocak              (Üç Aziz Kral...
Devamı oku
Nürnberg Festivaller
tourismus.nuernberg.de Nürnberg Noel Festivali (24 Aralık) Nürnberg...
Devamı oku
Nürnberg'de Alışveriş
tourismus.nuernberg.de Nürnberg’te alışveriş edebileceğiniz birçok mağaza...
Devamı oku
Nürnberg Gece Hayatı
airport-nuernberg.de Nürnberg gece hayatı bakımından oldukça iyi ve...
Devamı oku
Alman Mutfağı
1.bp.blogspot.com Alman mutfağı bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir...
Devamı oku
Nürnberg Gezilecek Yerler
  entas.com.tr Sanayi devriminden sonra Almanya’nın “Endüstri Başkenti”...
Devamı oku
Nürnberg Şehir İçi Ulaşım
bilder-hochladen.net ​Nürnberg şehir içi ulaşım konusunda gelişmiş bir...
Devamı oku
Nürnberg'de Nerede Kalınır?
Nürnberg Pegnitz Nehri tarafından kuzey-güney olarak ikiye bölünmüş bir...
Devamı oku
Nürnberg'e Nasıl Gidilir?
Türkiye'den Nürnberg’e direkt seferler bulunmaktadır. İster bu seferlerle...
Devamı oku
Nürnberg'e Ne Zaman Gidilir?
wikimedia.org Nürnberg yaz aylarında sıcak, kış aylarında soğuk olan bir...
Devamı oku
Nürnberg Vize İşlemleri
Nürnberg’e kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde...
Devamı oku
Nürnberg Konsolosluk Bilgileri
Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu Adres: Regensburger Str. 69...
Devamı oku
Nürnberg Saat Farkı
Nürnberg’de saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır....
Devamı oku
Nürnberg Resmi Dili
Nürnberg’de resmi dil olarak “Almanca” konuşulmaktadır.
Devamı oku
Nürnberg Para Birimi
en.wikipedia.org Nürnberg para birimi olarak “Euro” kullanmaktadır.
Devamı oku
Nürnberg Nerededir?
Nürnberg, Almanya’nın güneyinde ki Bavyera eyaletinin Orta Franconia...
Devamı oku
Nürnberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Nürnberg Almanya’nın güneyinde ki Bavyera eyaletine bağlı bir şehirdir...
Devamı oku

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 EUR = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu 10 ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca -1℃
Şub 0℃
Mar 4℃
Nis 8℃
May 12℃
Haz 16℃
Tem 17℃
Ağu 17℃
Eyl 13℃
Eki 8℃
Kas 3℃
Ara 0℃
Kısa Kısa...
Ülke: Almanya / Nüfus: 532.000 / Resmi Dil: Almanca / Para Birimi: Euro / İklim: Karasal İklim / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün / Big Mac Index: 3.93 $ (Türkiye 3.87 $)

Nürnberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nürnberg Almanya’nın güneyinde ki Bavyera eyaletine bağlı bir şehirdir. Tarihte Roma – Germen İmpratorluğu’nun uzun dönem başkentliğini yapan kentin nüfusunun %10’unu Türkler oluşturmaktadır.


 

Nürnberg, Münih’ten sonra Bavyera eyaletinin en büyük ikinci kenti olarak Almanya’nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Şehir konum olarak Pegnitz Nehri, Ren Nehri ve Main-Tuna Kanalı’nın etrafına kurulmuştur. Ülke sanayileşme akımıyla beraber Almanya’nın en büyük endüstri şehirlerinden biri haline gelmiştir. Günümüzde birçok ünlü markanın tesislerini bünyesinde barındıran Nürnberg, Almanya’nın Orta ve Doğu Avrupa pazarına açılan kapılarından biridir. 

Nürnberg son 500 yıldır birçok kültürel, sosyolojik ve bilimsel gelişmelerin merkezinde yer almıştır. Bunların arasında matbaacılık, hümanizm, fizik ve kimya alanında ki gelişmeler örnek olarak gösterilebilir. Bavyera’nın kültür merkezi olan şehir ayrıca, müzik ve edebiyat alanında da birçok ünlü ismi Avrupa’ya kazandırmıştır. Bunların yanında zengin mutfağı ve festivalleriyle de mutlaka görülmesi gereken şehirlerarasında yer almaktadır.

Tanıtım Videosu:
 

 

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına çıkarken yaptırmanız gereken özel bir sigorta poliçesidir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası. Bu sigortanın amacı seyahatiniz sırasında herhangi bir sağlık sorununa karşı güvence altında olmanızdır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını vize başvurusuna gitmeden önce almanız gerekiyor. Nitekim ülkeler vize vermek için bu yurtdışı seyahat sağlık sigortasını talep ediyor. Birkaç yıl önceye kadar bu poliçeyi almak için mutlaka bir sigorta acentesine gitmeniz gerekiyordu. AXA Sigorta bu işi kolaylaştırdı. AXA Sigorta web sitesinden kolaylıkla alabileceğiniz bu poliçenin fiyatı ise 6 euro’dan başlıyor.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını hemen alıp poliçeyi kenara koymanızı öneririz, böylelikle vizeye gitmeden bir işi kolaylıkla çözmüş olursunuz. Zaten yurtdışındayken hastalanırsanız ya da beklenmedik bir şey başınıza gelirse, masraflarınızın hızlıca sigorta tarafından karşılanması ile yüksek ücretler ödemekten de kurtulursunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Nürnberg Nerededir?

Nürnberg, Almanya’nın güneyinde ki Bavyera eyaletinin Orta Franconia bölgesinde yer almaktadır.

Nürnberg Para Birimi


en.wikipedia.org

Nürnberg para birimi olarak “Euro” kullanmaktadır.

Nürnberg Saat Farkı

Nürnberg’de saat dilimi olarak “GMT+1” saat dilimi kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında bir saatlik bir fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken, Nürnberg’de 11.00’dir.

Nürnberg Resmi Dili

Nürnberg’de resmi dil olarak “Almanca” konuşulmaktadır.

Nürnberg Vize İşlemleri

Nürnberg’e kırmızı ve yeşil pasaport sahipleri 90 günü geçmeyecek şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. Bordo pasaporta sahip kişiler ise schengen vizesi başvurusu yapmalıdır.

Nürnberg Konsolosluk Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu

 • Adres: Regensburger Str. 69 Nürnberg, 90478 Almanya
 • Telefon: +49911 946 76 25
 • Resmi sitesi için tıklayınız.

Nürnberg'e Ne Zaman Gidilir?


wikimedia.org

Nürnberg yaz aylarında sıcak, kış aylarında soğuk olan bir şehirdir. En sıcak zamanları Mayıs-Ağustos ayları arası olurken, en soğuk zamanları ise Kasım- Mart ayları arasıdır. Şehre en çok turist yaz aylarında gelmektedir. Dolayısıyla en uygun zamanlar yaz aylarıdır. Şehrin yaz aylarında ortalama sıcaklığı ise yaklaşık olarak 20 derecedir.

Nürnberg'e Nasıl Gidilir?

Türkiye'den Nürnberg’e direkt seferler bulunmaktadır. İster bu seferlerle istersenizde karayolu ile (2.100 km.) Nürnberg’e ulaşabilirsiniz.

Nürnberg'de Nerede Kalınır?

Nürnberg Pegnitz Nehri tarafından kuzey-güney olarak ikiye bölünmüş bir şehirdir. Güneyde, Alstadt St. Lorenz, kuzeyde ise Alstadt St. Sebald bölgeleri konaklamak için en uygun yerlerdir. Şehir merkezi genel olarak nehir kıyısında toplandığı için Pegnitz’e yakın otelleri de tercih edebilirsiniz. Ancak fiyat olarak biraz daha pahalı olacaklardır. Bunun dışında turistik mekanlar tek bir yerde toplanmamış, şehrin her iki noktasına da yayılmışlardır. Bu bölgelerden otel tercihi yaparken ulaşım ağlarına yakın olmasına da dikkat edilmelidir.

Nürnberg onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Nürnberg Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Nürnberg Otelleri
En Uygun Fiyatlı Nürnberg Otelleri
Sizin İçin Seçtiğimiz Nürnberg Otelleri
Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Nürnberg Otelleri

Nürnberg Şehir İçi Ulaşım

Nürnberg Şehir İçi Ulaşım
bilder-hochladen.net

Nürnberg şehir içi ulaşım konusunda gelişmiş bir şehirdir. VGN adı verilen ulaşım şebekesi sayesinde metro, otobüsve tramwaylar vasıtasıyla şehir içi ulaşım çok kolay olmaktadır.

Nürnberg Gezilecek Yerler

Nürnberg Gezilecek Yerler
entas.com.tr

Sanayi devriminden sonra Almanya’nın “Endüstri Başkenti” olarak anılan Nürnberg, Kutsal Roma Germen İmparatorluğu sırasında ise “Hazina Sandığı” olarak anıldığı söylenmektedir. Ortaçağ’dan fırlamış gibi görünen kanalları, gotik mimarileri ve atmosferiyle ziyaretçilerini büyüleyen bir şehir. Şehirde her yıl onlarca fuar düzenlenmektedir. Hatta oyuncak fuarı dünyanın en büyüğü olarak biliniyor. Kısacası Nürnberg bir gezginin asla sıkılmayacağı şehirler arasındadır.

Alman Mutfağı

Alman Mutfağı
1.bp.blogspot.com

Alman mutfağı bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Nürnberg’in bulunduğu Bavyera Eyaleti’de bunlardan bir tanesidir. Bavyera yemek kültürü olarak melez bir kültüre sahiptir. Mutfağında genel olarak Alman, Avusturya ve İsviçre mutfağından esintiler görülmektedir. Alman yemek kültürünün en önemli öğesi olan domuz eti Bavyera’da da çokça tüketilmektedir. Domuz etinin yanında sığır eti ve kümes hayvanlarının etiyle çok çeşitli yemekler yapılmaktadır. Sosis alman mutfağının olmazsa olmazıdır. 1.500 çeşit Alman sosisi, aileler tarafından hemen hemen her gün tüketilmektedir. Sebze olarak ise en çok patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasulye tüketilmektedir. Bu sebzelerle de yapılan çeşitli yemekler vardır. Bu yemeklere birkaç örnek vermek gerekirse; domuz rostosu, domuz eti yemeyenler için Alp peyniriyle yapılan Kasspatzen, haşlanmış soslu alabalık, spaetzle, tavuklu krep, Alman usulü patates ve tabi ki Alman pastası örnek olarak gösterilebilir.

Nürnberg Gece Hayatı

Nürnberg Gece Hayatı
airport-nuernberg.de

Nürnberg gece hayatı bakımından oldukça iyi ve kaliteli mekanlara sahiptir. Diğer büyük Alman şehirlerinde olduğu gibi bar ve club kültürü bakımından oldukça gelişmiştir. Eğlence mekanları genellikle şehir merkezinde birçok bölgeye yayılmıştır. Gece geç saatlere kadar açık olan mekanlar fiyat bakımından da uygundur. Nürnberg’e gelmişken meşhur buğday biralarını da çok uygun fiyatlardan içebilir ve iyi bir gece geçirebilirsiniz.

Nürnberg'de Alışveriş


tourismus.nuernberg.de

Nürnberg’te alışveriş edebileceğiniz birçok mağaza ve dükkan bulunmaktadır. En önemli alışveriş noktalarını Pegnitz Nehri’nin her iki kıyısında bulunan caddeler oluşturmaktadır. Bunlar; Breite Frauentor, Karalinenstrabe ve Kaiserstrasse caddeleridir. Bu caddelerde ister dünyaca ünlü markaların mağazalardan tutunda hediyelik eşya, giyim, elektronik, kozmetik, takı ve aksesuara kadar birçok çeşit dükkan ve mağazayı bulabilirsiniz. Ayrıca Nürnberg “Noel Pazarı” ile ünlenmiştir. Yılda 2 milyon ziyaretçi ile Almanya’nın ve Dünya’nın en meşhur noel pazarları arasındadır. Ayrıca birçok hediyelik eşya dükkanında satılan oyuncak ayılardan da bir tane almak isteyebilirsiniz.

Nürnberg’de hediyelik eşya almak için tek gitmeniz gereken adres “Hauptmarkt” diyebiliriz. Burada her çeşit hediyelik eşya satılmaktadır. Fiyat olarak ise genellikle pahalı değildir. Bunların yanında dünyanın en büyük oyuncak fuarlarından biri olan “Nürnberg Oyuncak Fuarı’nı” da ziyaret edebilirsiniz.

Nürnberg Festivaller


tourismus.nuernberg.de

 • Nürnberg Noel Festivali (24 Aralık)
 • Nürnberg Folk Festivali (Nisan)
 • Franconian Bira Festivali (Mayıs)
 • Nürnberg Old Town Festivali (Eylül)

 

Nürnberg Resmi Tatiller

 • 1 Ocak              (Yeni Yıl – Neujahr)
 • 6 Ocak              (Üç Aziz Kral - Heilige Drei Könige)
 • 21 Mart              (Paskalya Arifesi - Karfreitag)
 • 23-24 Mart         (Paskalya - Ostersonntag-Ostermontag)
 • 1 Mayıs              (1 Mayıs Bayramı - Maifeiertag)
 • 1 Mayıs              (Hz. İsa'nın Göğe Yükselmesi - Christi Himmelfahrt)
 • 11-12 Mayıs       (Küçük Paskalya - Pfingstsonntag-Pfingstmontag)
 • 15 Ağustos         (Meryem Ana'nın Göğe Yükselmesi - Maria Himmelfahrt )              
 • 3 Ekim                (Almanya'nın Birleşme Günü - Tag der Deutschen Einheit)
 • 1 Kasım              (Azizler Yortusu - Allerheiligen)                     
 • 24 Aralık             (Noel Arifesi - Heiligabend)
 • 25-26 Aralık       (Noel, 1. ve 2. günü - 1. und 2. Weihnachtstag)
 • 31 Aralık             (Yılbaşı - Silvester)

Nürnberg Faydalı Bilgiler

 • Polis: 110
 • İtfaiye: 112
 • Liman Polisi: + 49 911 / 65 83 15 21
 • Kayıp Bildirimi: 116 116
 • Sağlık Hizmetleri: + 49 911 / 99 28 90 1