Tel Aviv Gece Hayatı

n1-660x370.jpg

Tel Aviv’in bitmek bilmeyen gece hayatı dünyaca ünlüdür. Hipster barları, mutfak odaklı pubları, gece geç saatlere kadar tıklım tıklım olan gece kulüpleri ile Tel Aviv, oldukça renkli ve canlı bir gece hayatına sahiptir. Gece kulüpleri genellikle Rotschild Caddesi'ne bağlanan sokaklar ve liman etrafında yoğunlaşmıştır.

İlk kez gidenler için şehrin merkezinden daha iyi bir yer yoktur. Şehrin en iyi bar ve kulüplerinin çoğuyla dolu olan Rothschild Bulvarı'nın ve çevresindeki sokakların güney ucunda bir gece geçirmek oldukça zevkli olacaktır. Tel Aviv'in gece hayatı görebileceğiniz en hareketli ve eğlencelerinden birisidir.

Tel Aviv'deki birçok mekanında olduğu gündüz restoran işlevi görürken karanlığın çökmesinden bir süre sonra bir bara dönüşen Rothschild 12 gecenize başlamak için güzel seçeneklerden biri olacaktır. Kulis Alma, hareketli duvar resimleri ve değişen sanat sergileriyle harika bir bardır. Saat 11'den sonra Tel Aviv'in kulüpleri yavaş yavaş dolmaya başlar.

Tel Aviv, turistler ve yerli halk tarafından "asla durmayan şehir" olarak anılır. Barla ve kulüpler konusunda geniş bir yelpazesi vardır. Tüm şehir, gece hayatı mekanlarıyla dolup taşar ve şehir merkezinde bir şeyler içmek için bir yere 500 metreden daha fazla yürümeniz gerekmez. Hafta sonları ise en kalabalık zamanıdır. Ancak herhangi bir gün de Tel Aviv'de parti yapmak için iyi bir gündür.

Şehirde her gün yeni yerler açılır ve "en popüler noktalar" her iki ayda bir değişir. Tel Aviv'deki mekanlarda minimum yaş sınırlaması vardır. Bu çoğu yerde 18 yaştır; ancak bazı yerlerde mimimum 30 yaşında olmanız gerekir. Bu sınırlamalar mekanlara göre değişebilmektedir. Erkekler ve kadınlar arasında da farklı sınırlamalar olabilir.

İsrail'in kendine özgü bir içki kültürü yoktur.

Tel Aviv kültürel yaşam tarzının ayrılmaz bir parçası da kafelerdir. Kentin kuruluşundan bu yana kahveler yerel bohem yaşamın gözde mekânları olmuştur. Bu nedenle şehrin her yerinde bulunabilen ve aromatik İtalyan espressosu ve capuccinosunu sunan birçok kahveye sahip olması şaşırtıcı değildir. Espresso-bar, Cafeneto, Kafe-Cafe ve Arcaffé yerel zincir kafelerden bazılarıdır. Aralarında en büyük olan Arom'dur. Bir kafede birkaç saat harcamaktan çekinmeyin.

Popüler Mekanlar

TLVnight Hide & SeekNorman BarLima Lima BarOtto RothschildBellBoy BarThe Shrink Bar