Tel Aviv’e Ne Zaman Gidilir?

Tel Aviv, Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ayları çok sıcak ve nemli geçmektedir. Şehre en uygun seyahat zamanları nisan ve ekim aylarıdır.

Sıcak sizi bunaltmasın istiyorsanız nisan, mayıs ve eylül, ekim ayları en uygun zamanlardır. Özellikle de mart-nisan ayları oldukça keyifli geçmektedir. Sıcaklıklar yükselmeye başlar ve şehir henüz yaz turistleri ordularını henüz karşılamamış olur. Bununla birlikte Akdeniz'de yüzmek için hava hala yeterince ısınmamış olmaktadır.

Yaz sezonu özellikle bir sebepten dolayı Tel Aviv'i ziyaret etmenin en popüler zamandır ve bu plaj sezonudur. Tel Aviv'in en kurak mevsimi olan bu ayda sıcaklıklar oldukça yükselmektedir ve fiyatlar artmaktadır.

Aralık ve ocak ayında bir ilkbahar deniz havası beklemek mümkün değildir. Biraz serin olsa da üşütmeyen bir sıcaklığa sahiptir. Bu mevsimde şehri ziyaret edecekseniz denize girmekten çok plaj boyunca dolaşmaya daha eğilimli olursunuz. Tel Aviv otelleri turizmin hafifte olsa arttığı kış aylarında fiyatlarını yükseltme eğilimindedir. Uygun bir fiyata tatil yapabilmek için odanızı en az bir ay önceden ayırdığınızdan emin olun.