Regensburg Mutfağı

Regensburg mutfağı en karakteristik yemeği tatlı hardalla servis edilen karasosistir.

Almanya’nın milli içeceği kabul edilen bira da Regensburg’da önemli bir yere sahiptir. Şehirde çok sayıda bira üreticileri vardır ve her biri yerel bira denemek isteyenler için sayısız bira çeşidi sunmaktadır.

Popüler restoranlar

Osteria: Şehrin en ünlü restoranıdır. Pizzaları bir kişinin tek başına yiyemeyeceği kadar büyük ölçülere sahiptir. Restoran oldukça ekonomiktir.

Wurstkuchl: Taş Köprü’nün (Steinerne Brücke) hemen üzerinde bulunan tarihi Wurstkuchl’da sosis yemeden şehirden ayrılmamalısınız. Mekan 500 yıl önce kurulmuştur ve dünyanın en eski fast food restoranıdır. Tipik kömür ızgarada yapılmış Alman sosisinin yanında, ev yapımı tatlı hardalları ve lahana turşuları denenmelidir.

Café Lola: Kahvaltı için en gözde yerlerden biridir. Bu şirin ve rahat kafede “bilinçli olarak tadını çıkarın” sloganı eşliğinde sağlıklı, besleyici ve lezzetli bir yemek yiyebilirsiniz.

Café Dada: Vejetaryenler ve veganlar için tam bir cennettir. Şehrin merkezinde bulunur.

Dombrowski: Eski şehrin kalbinde bulunan bu mekanda katedrali izleyerek keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Kahveleri de oldukça meşhur olan mekan, özellikle yaz aylarında başta turistler olmak üzere çok sayıda insanın akınına uğruyor. Bavyere et yemeklerinden, Akdeniz pizzasına, makarnadan Amerikan burgerlerine ve Fransız kahvaltısına kadar geniş bir menüsü bulunmaktadır.

Diğer restoranlar: Spaghetteria Aquino, Café Félix, Sam Kullman’s Diner, Papageno, Jalapeños, Sushihaus