Gölbaşı’na Nasıl Gidilir?

KSnvOPe2pXb8sSnC76ETEuhdsCb6FjA0vLwFsIgv.png

Ankara’ya bağlı olan Gölbaşı’na gitmek için öncelikle Ankara’ya ulaşmak gerekmektedir. Ankara’ya ulaşmak için hava, kara ve demir yolu kullanılabilir. Esenboğa Havaalanı’na birçok şehir ve ülkeden doğrudan ve aktarmalı olarak uçuşlar bulunmaktadır. Havaalanından kalkan otobüslerle Emek Mahallesi’ndeki Aşti durağında inerek buradan da Gölbaşı’na giden minibüsler kullanılabilir. Kızılay’da bulunan Güvenpank’ın önünde gençen minibüsler, Ulus merkezde bulunan heykelin önünden geçen otobüsler de Gölbaşı’na gitmek için birer alternatif. Aynı zamanda diğer illerden Ankara’ya giden şehirlerarası otobüsler de tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Aşti durağı Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin önünde bulunmaktadır. Aşti durağından geçen Gölbaşı minibüsleriyle ulaşım sağlanabilir. Ankara’ya birçok şehirden trenle ulaşmakta mümkündür. Ankara Tren Garı’ndan Gölbaşı’na 157-3 numaralı otobüslere binerek direk Gölbaşı’na ulaşılabilir.

Toplu taşıma araçları dışında Gölbaşı’na kişisel araçla gidilebilir veya Ankara’ya ulaştıktan sonra taksiye binerek ilçeye gidebilirsiniz.

Gölbaşı’nda Şehir İçi Ulaşım

ego_otobus_durak_akilli_kart_13082013_yolcu.jpg

Gölbaşı’nın kendine ait farklı bir ulaşım ağı bulunmamaktadır. Ankara genelinde hizmet veren EGO ve ÖTA isimli toplu taşıma ağları ve minibüs hatları Gölbaşı’ndan da geçmekte ve bu bölgede de hizmet vermektedir. EGO ve ÖTA’yu kullanmak için Ankarakart kullanılmaktadır. Tek geçişlik kartların olduğu gibi para yüklenebilecek kartlar da kullanılabilir.