Heybeliada’ya Nasıl Gidilir?

 

Heybeliada Nasıl Gidilir

Heybeliada’ya Kadıköy, Bostancı, Eminönü ve Kabataş‘tan kalkan vapurlarla ulaşılmaktadır. Aynı zamanda Bostancı İskelesi’nden hareket eden motorlarla da Heybeliada’ya gitmek mümkündür. Tarifeler yıl içinde mevsimlere göre değişiklik göstermekte olup, hafta sonlarında sefer sayısı artırılmaktadır.

Heybeliada Vapur Saatleri

Heybeliada’ya deniz yoluyla pek çok farklı işletmelerin vasıtasıyla ulaşmak mümkün. Farklı hatlardan seferleri bulunan bu işletmelerin ilgili hatlarının listesini aşağıda bulabilirsiniz.  Tarifeler yaz ve kış aylarında değişmekte olduğu için kendinize en uygun hattın güncel tarife bilgilerini, yolculuk öncesi mutlaka işletmenin web sitesinden kontrol etmenizi öneririz.

Şehir Hatları

Şehir Hatları, Kabataş İskelesi’nin iki yıl sürecek tadilatı nedeniyle Ada seferlerine Beşiktaş ve Eminönü’nden devam ediyor. Şehir Hatları Adalar seferleri için güncel hat bilgileri şu şekilde:

Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada Hattı

Beşiktaş – Kınalıada – Burgazada Hattı

Eminönü – Kadıköy – Adalar Hattı

Bostancı – Adalar Hattı

Bostancı – Büyükada – Sedef Adası Hattı

İDO

Beşiktaş’tan Adalar’a yolcu taşıyan İDO, 2017 seferlerine ara verdi. 2018 Nisan ayı itibariyle seferlerine tekrar başladı. Güncel hat bilgileri ise şu şekilde:

Beşiktaş – Kadıköy – Yenikapı - Adalar Hattı

Bostancı – Adalar Hattı

Turyol

Eminönü-Heybeliada

Bakırköy – Adalar Hattı

Büyükçekmece – Adalar Hattı

Kadıköy (METRO) - Heybeliada

Karaköy -Heybeliada

Seferlerin özelliklerini Turyol'un sitesinden inceleyebilirsiniz. 

Dentur

Beşiktaş, Kabataş, Avcılar ve Yalova üzerinden Adalar’a sefer düzenleyen Dentur, yaz-kış ve bahar tarifesi olmak üzere 3 farklı sefer uygulaması gerçekleştiriyor.

Beşiktaş – Kabataş – Adalar Hattı

Kabataş İskelesi’nin tadilat nedeniyle 2 yıl süreyle kapanmasının ardından kalkışlarını Beşiktaş’tan gerçekleştiren Dentur, Adalar seferlerini Kabataş İskelesi uğramalı gerçekleştiriyor. Firmanın sefer bilgilerine Dentur web sitesinden ulaşabilirsiniz,