Hué Mutfağı

bun-bo-hue-from-quan_edit.jpg_.jpg

Genellikle sağlıklı olarak değerlendirilen Vietnam mutfağı balık ve sebze ağırlıklıdır. Domuz etinin de çokça tüketildiği ülkenin Huékenti bún bò adını verdiklri chili yağıyla yapılan biftekli noodle çorbasıyla meşhurdur. Kentin bir diğer yerel yemeği ise yer fıstıklı şekerlemesi mè xửng’dur. Sokak yemeğinin de hayli meşhur olduğu kentte bütçenize uygun çok fazla restoran seçeneği sizi beklemektedir.

Popüler restoranlar

Bún Cha Hà Nôi: Bu restoranda sadece HaNoi tarzı Bun Cha yemeği pişirilmektedir. Yani rulo haline getirilmiş domuz eti, köfte, lahana ve acı biberli havuçlu sos ile hazırlanan bir tür noodle.

Không Gian Xưa: Geleneksel tarzda dekore edilmiş bu restoran Vietnam mutfağına meraklı gezginler için doğru adrestir.

Ancient Hue Royal Cuisine and Gallery: Hué’deki en büyük restoranlardan biri olan bu restoran uluslararası aşçıları kadar bahçe içindeki antik evlerin oluşturduğu kompleks yapısıyla da ilgi çekicidir.

Diğer restoranlar: Ong Tao, Hue Waterland Bar-Restoran, Hue Cuisine Tour, Hot Tuna, Phuong Nam Cafe, Bahn Bao, Friendly Restoran, Banh Khoai "Hong Mai, You&Me, Bun Cam, Nina’s Café, Queen Restoran, Lien Hoa

Bahşiş

Hué’de bir restorana gittiğinizde beklenen bahşiş tutarı hesabın yüzde 5 ile yüzde 10’u arasındadır.

Siz de vize işlemleriyle uğraşmadan vizesiz gidilen ülkeler arasından tercih yapmak istiyorsanız  Vizesiz ülkeler  yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.