Dedeağaç Şehir İçi Ulaşım

taxi-1209542__340.jpg

Öncelikle sadece Dedeağaç değil, Yunanistan’ın genel ulaşımını düşünüldüğünde kişilerin kendi aracı ile seyahat etmeleri daha uygun olacaktır. Ülkemize de oldukça yakın olmasından kaynaklı olarak genelde bu şehre ziyaretler özel araba ile yapıldığı için, kişilerin kendi araçları ile şehir içinde hareket etmeleri çok daha rahat olacaktır. Ülkenin diğer şehirlerinde park problemi yaşansa da bu şehirde park yerleri bulamamak gibi bir sorun yaşanmamaktadır. Park ücreti alınmayan bu şehirde, aracınızı park ettikten sonra şehri yürüyerek de keşfe çıkabilirsiniz.

Şehirde gezilip görülebilecek yerler birbirlerine oldukça yakın noktalarda bulunduğu için, bu alanlar arasında otobüs kullanılması pek tercih edilmez. Genelde yürüyerek keşfedilen Dedeağaç’ta isteğe bağlı olarak otobüs ya da taksiler de kullanılabilir. Taksiler Türkiye’de olduğundan çok daha düşük ücretlerle açılış yapmaktadır. Bu yüzden yürümek istemiyorsanız rahatlıkla taksiyi kullanabilirsiniz fakat taksi kullanılırken dikkat etmeniz gereken şey, Türkiye’de olduğu gibi sokaklarda boş taksi bulamayacak oluşunuz. Eğer taksi kullanmak istiyorsanız mutlaka duraktan binmeli ya da bulunduğunuz bölgeye çağırmalısınız.

Eğer şehrin uzak bölgelerine gidilecek ise otobüs kullanımı çok daha uygun olacaktır. Otobüsler için ana durak Demokrasi caddesinde olup, duraklardaki haritalardan gidilecek yerin rengine bakılıp, biletmatiklerden uygun renkte bir bilet alabilirsiniz. Otobüsün içerisinde de bilet alınabilir fakat fiyatlar biraz daha pahalı olacaktır. Bu cadde üzerinden kalkan otobüslerle şehrin en uzak noktalarına kadar gidebilirsiniz.