Dedeağaç’da Nerede Kalınır?

camp-1163419_960_720.jpg

Yunanistan ve Türkiye arasında kültür bakımından oldukça benzerlik bulunmaktadır. Yeme içme konusunda neredeyse aynı damak tadını tercih ettiğimiz gibi konaklama kültürümüzde neredeyse aynı denilebilir.

Dedeağaç bir sahil şehri olmasından dolayı genelde bu şehir yaz aylarında ziyaret edilir. Denize yakın olmasından ve plajlarında sabaha kadar eğlence aktivitelerinin olmasından dolayı genelde konaklama olarak sahil kamp alanları tercih edilmektedir. Bu şehirde bizim ülkemizden farklı olarak konaklama alanları oldukça geniş ve korunaklıdır. Özellikle sahil kesiminde kamp için birçok olanak sağlayan bu şehirde yazın konaklamak için kamp alanları en uygun ve en eğlenceli aktiviteler arasında yer alır. Genelde kamp alanları oldukça geniş karavan ve çadır alanlarından oluşmaktadır. Denize paralel olarak bölünen bu asfalt yollarda oldukça uygun fiyatlara kamp yapılırken, alanın vermiş olduğu olanaklardan da rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Her alanın kendine has elektrik bağlantı kutusu olduğu gibi oldukça fazla çeşmesi ve temiz duş ve tuvaletleriyle kamp severlere muhteşem bir tatil yaratıyor.

Kamp sevmeyenler için ise birçok düşük bütçeli otel ve pansiyonlar barındırdığı gibi oldukça lüks otellerine de yer veriyor. Bütçe durumuna göre ayarlanabilecek bu oteller 70 Euro ile başlayıp 400 Euro civarına kadar çıkabiliyor.

Dedeağaç bölgesinde otelde konaklamak istiyorsanız eğer bölgeleri tek tek araştırmanıza gerek yoktur. Otel konaklaması konusunda çok fazla seçenek sunmadığı için bu şehirde belirli başlı yerlerde konaklama yapılır. Oldukça uygun fiyatlarla oldukça güzel, ferah ve temiz otellerde konaklamak mümkün olacaktır. Bazı oteller konum ve rahatlık açısından pek tercih edilmediği için en uygun fiyatlı oteller bunlardır. Eğer güzel bir tatil yapmak istiyorsanız en uygun fiyatlı olanları değil, orta derecede olanları tercih etmeniz gerekmektedir.

Aslında Dedeağaç bölgesinin tam merkezinde konaklamak pek fazla olanak sağlamayacaktır. Bu yüzden merkezde konaklamak yerine merkeze 2-3 km uzaklıkta olan yerleri tercih edebilirsiniz. Bu hem uygun fiyatlı olacak hem de daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Örneğin şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otele vereceğiniz fiyatın yarısını, şehirden biraz uzak bir yerde 4 yıldız otele verip, daha konforlu bir konaklama sağlayabilirsiniz.

Otel seçerken en önemli dikkat etmeniz gereken şey ise plaja yakın olup olmaması. Böylece gündüzleri denizin keyfini çıkarırken akşam saatlerinde plaj partilerine de rahatlıkla katılabilirsiniz.

Şehirde otel konaklaması yapmak istiyorsanız önerebileceğimiz birkaç otel şu şekildedir;

Alexander Beach Hotel & Spa – 5 Yıldız : Dedeağaç şehrinin en lüks oteli diyebiliriz. Plaja 100 m uzaklıkta olan bu otel merkeze sadece 2 km uzaklıkta olduğu için konum bakımından da oldukça elverişlidir. SPA olanakları, açık yüzme havuzu ve muhteşem deniz manzarası da bulunan bu otel, havaalanına, tren istasyonuna ve otogara da oldukça yakındır. RamadaPlaza Thraki – 5 Yıldız : şehrin batı kıyısında özel bir plajda bunun bu otel merkeze biraz uzak olsa da muhteşem deniz ve doğa manzarası ile oldukça tercih edilen otellerdendir. NefeliHotel – 4 Yıldız : birçok plaja yakınlığı ile ünlü olan bu otel, en sık tercih edilen otellerden biridir. Oldukça geniş odalara sahip bu otel, plajlara çok yakın olduğu gibi şehir merkezine biraz uzaktadır. Bu yüzden yaz tatili için gelenler arasında oldukça tercih edilmektedir.