Patmos’ta Gezilecek Yerler

Kristal gibi denizi, temiz kumu ve uzun plajlarıyla Patmos, Yunanistan’ın en popüler tatil bölgelerinden biridir. Bozulmamış mimarisiyle dar sokakları arasında dolaşmak da keyif verir.

 Aziz Yuhanna Manastırı

Aziz Yuhanna Manastırı

site_0942_0001-750-0-20090923171713.jpg

Bu muhteşem 11. yüzyıl manastırı halen aktif olarak dini eğitim faaliyetlerini sürdürmekte olduğu için sadece küçük bir kısmı ziyaretçilere açıktır. Maalesef turistler günlük duaya kabul edilmemektedir. İbadet saati gece 3’tür.

Monastery of the Apocalypse

patmos-the-cave-of-the-apocalypse-sacred-aegean-islands-cruise-sailing-greece.jpg

Kıyamet Manastırı, Kıyamet Mağarası adı verilen mağaranın içinde yer alan, Aziz Yuhanna’nın içinde inzivaya çekildiği ve vahiyler aldığı yerdir. Bu mağaranın üzerine inşa edilmiş olan manastır her yıl yüzlerce ziyaretçi almaktadır.

Zoodohos Pigi Kutsal Manastırı

monastery-of-st-john-divine,-patmos,-dodecanese,-greece,-hipgreece.jpg

Bu eski manastırın içinde zengin bir miras vardır. Atina başpiskoposu II. Iakovos manastırın kurulu olduğu alanda bir mucizeye şahit olduktan sonra bu manastırı kurmuştur.

Kambos Plajı

Kampos_Patmos_05.jpg

Patmos’un kuzey kıyısında bulunan plaj en kolay erişim sağlanabilen ve en popüler plajdır. Skala adlı liman şehrinin 5 kilometre kuzey doğusunda yer alan plajı yerel halk da turistler kadar çok kullanmaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı