Google+

Arama formu

Patmos’ta Gezilecek Yerler

Patmos şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Rafaela Apartments, Apolafsis Studios, Petridi Maria Suites & Apartments. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Manos House in Chora, Malandrakis, Allotina Houses gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Lampi's Dolphin, Yvonni Studios, Villa Patmos Netia tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Patmos aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Patmos’ta Gezilecek Yerler

Kristal gibi denizi, temiz kumu ve uzun plajlarıyla Patmos, Yunanistan’ın en popüler tatil bölgelerinden biridir. Bozulmamış mimarisiyle dar sokakları arasında dolaşmak da keyif verir.

 Aziz Yuhanna Manastırı

Aziz Yuhanna Manastırı

 Aziz Yuhanna Manastırı

Bu muhteşem 11. yüzyıl manastırı halen aktif olarak dini eğitim faaliyetlerini sürdürmekte olduğu için sadece küçük bir kısmı ziyaretçilere açıktır. Maalesef turistler günlük duaya kabul edilmemektedir. İbadet saati gece 3’tür.

Monastery of the Apocalypse

Monastery of the Apocalypse

Kıyamet Manastırı, Kıyamet Mağarası adı verilen mağaranın içinde yer alan, Aziz Yuhanna’nın içinde inzivaya çekildiği ve vahiyler aldığı yerdir. Bu mağaranın üzerine inşa edilmiş olan manastır her yıl yüzlerce ziyaretçi almaktadır.

Zoodohos Pigi Kutsal Manastırı

Zoodohos Pigi Kutsal Manastırı

Bu eski manastırın içinde zengin bir miras vardır. Atina başpiskoposu II. Iakovos manastırın kurulu olduğu alanda bir mucizeye şahit olduktan sonra bu manastırı kurmuştur.

Kambos Plajı

Kambos Plajı

Patmos’un kuzey kıyısında bulunan plaj en kolay erişim sağlanabilen ve en popüler plajdır. Skala adlı liman şehrinin 5 kilometre kuzey doğusunda yer alan plajı yerel halk da turistler kadar çok kullanmaktadır.