Google+

Arama formu

Türkiye'de Ekstrem Spor Yapabileceğiniz Yerler

Türkiye'de Ekstrem Spor Yapabileceğiniz Yerler

Tehlike içeren sporlar olarak özetleyebileceğimiz ekstrem sporlar, diğer sporlara nazaran daha fazla risk ve zorluğa sahipler. Adrenalin salınımını arttıran bu sporlar maceraseverler için vazgeçilmezdir. Ülkemizde de bu sporlardan bazılarını yapabileceğiniz ideal merkezler bulunuyor. İşte Türkiye’de ekstrem sporlardan birini veya daha fazlasını yapabileceğiniz yerler.

Fotoğraf: http://extreme-action-sports.com/wp-content/uploads/2016/05/Climbing-Ext...

1 – Gökova
1 – Gökova

Uçurtma sörfü olarak da bilinen kiteboarding, Türkiye’de yeni yeni göz önüne gelmeye başlamış bir spor. Bu sporu yapmak için Türkiye’deki en ideal yer ise Akdeniz ile Ege’nin birleşimindeki ufak tatil beldesi Gökova. Sörf ve jimnastik figürlerinin birleşiminden oluşan ve denge gerektiren sporu yapabilmek için önce eğitmenlerden ders almanız gerekiyor.

Fotoğraf: https://i.ytimg.com/vi/EalYKGUsQ_k/maxresdefault.jpg

2 – Ölüdeniz, Fethiye
2 – Ölüdeniz, Fethiye

Yamaç paraşütü (paragliding) dendiğinde yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada da akla gelen yerlerden olan Ölüdeniz, sadece paraşütün verdiği adrenalinden dolayı değil, yukarıdan sunduğu muazzam manzarasıyla da bu spor için mükemmel bir yer. Burada yapacağınız bir atlayış yaklaşık 25 ila 40 dakika sürüyor. Atlayışlar, Babadağ’dan yapılıyor.

Fotoğraf: http://www.mad-daily.com/wp-content/uploads/2015/06/Point-of-view-image-...