Google+

JAPONYA'DA KUTSAL ADA: MİYAJİMA

251413 Şub 2015Gezi Notu
Ebru HEbru HBronz Yazar13 Şub 201525140 Yorum

Miyajima, Japonya'nın güneyinde ve Hiroşima'ya yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.

Miyajima Adası

Miyajima Adası, kutsal bir adadır. İbadethane denizin üzerinde ve törenler kayıklarda yapılıyor.

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Miyajima Adası-1

Miyajima Adası-2

Tamamen Şinto ve Budist rahiplerin yaşadığı Miyajima Adası, çok eski tarihlerde kutsal bir ada olarak kabul ediliyordu. Adaya Şinto ve Budist rahipleri dışında birinin ayak basması yasaktı. Bundaki amaç ibadet etmek için gelenler, adaya ayak basmadan denizin açığındaki torii’de ibadetini yapsın.

Günümüzde adanın kutsallığı devam ediyor ama insan ayaklarının adayı kirlettiğine inanılmıyor.

Miyajima Adası şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Light Mother, Moritaya, Feliz Villa Shimoji. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Nakanoya Ryokan, Villa Arakoko gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hotel de L'aqua, Ocean View Sky, Miyakojima Tokyu Resort tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Miyajima Adası aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Gelgit durumuna göre tapınak, ya karaya oturuyor ya da yüzüyor gibi görünüyor.

Miyajima Adası-3

Miyajima Adası-4


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Miyajima Adası-5

Adanın her yerinde geyikler dolaşıyor ve insanlardan hiç ürkmeden istedikleri yere gidiyorlar.

Miyajima Adası-6

Miyajima Adası-7

Ada kutsallığının yanında büyüleyici bir doğaya sahip. Adanın en yüksek yeri, 535 metre yüksekliğindeki Misen Dağı. Misen Dağı'na teleferikle çıkılabileceği gibi yürüyerek de çıkılabiliyor. Birkaç çeşit yürüyüş rotası var. Yukarıya geldiğimizde bizi orada maymunlar karşılıyor.

Miyajima Adası-8

Miyajima Adası-9

Daha fazla fotoğraf için: leylegihavadagordummm.blogspot.com.tr/2015/02/japonya-fukuoka-hakone-mt-fuji

Miyajima Adası şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Hiroşima Barış Anıtı Müzesi ve Miyajima Gün Tur (117.03 €), Hiroşima: Tam Gün Şehir & Miyajima Adası Turu Rehberli (130.25 €), Hiroshima Yerel Sevdikleriniz: Özelleştirilmiş Rehberli Tur (24.98 €), Hiroşima Private Day Tour (560 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar