Google+

MADAGASKAR'IN BAŞKENTİ: ANTANANARİVO

1007313 Ara 2014Gezi Notu
Başar KurtbayramBaşar KurtbayramSilver Yazar13 Ara 2014100730 Yorum

Madagaskar'ın başkentinin adı Antananarivo. Şimdi gözlerinizi kapayın ismini bir daha söyleyin. İki dakika sonra yine tekrarlayın. Ancak o zaman ismini tam hatırlama şansınız var, eğer sizde Madagaskarlılar gibiyseniz Antananarivo yerine kısaca “Tana” deyip geçersiniz. Hatta bir adım ileri gidip Madagaskar'a da “Mada” derseniz yerel ağızdan iki kelam kapmış olursunuz. Mada'nın başkenti Tana genelde yolcuların pek ısınamadan kaçmaya çalıştığı yerlerden biri.

Antananarivo

Antananarivo-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Çünkü şehir Mada'nın ekonomik sorunlarının bir aynası; işsiz genç bir kitle sokaklarda amaçsızca geziniyor. Arada turist görünce agresif bir şekilde size bir şeyler satmaya uğraşıyorlar. Ana meydanların birinde dışarıdaki masalardan birine otursanız etrafınız hemen satıcılarla çevriliyor. Yani şehirde eliniz kolunuz sallayarak pek rahat gezinemiyorsunuz.

Antananarivo-2

Geceleri sokaklar pek tekin olmadığı için yürümek yerine taksiye binmeniz gerekiyor. Şehirde görecek fazla bir şeyde yok. Aslında Tana, Mada'ya gelenleri bir şekilde yanıltıyor çünkü ülkenin geri kalanında hem daha rahatsınız hem de görülecek oldukça şey var. Onun için fazla vakit kaybetmeden gelin şehir dışına çıkalım sizinle. İki seçeneğimiz var; ya özel bir araç kiralayacağız ya da Mada'da yaygın olan taxi-breusse” yani minibüslerle seyahat edeceğiz.


Yurtdışı seyahatlerinde beklenmedik sağlık sorunlarının ve aksaklıkların bütçenizi sarsmaması için mutlaka bir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekir.

Zaten birçok ülke vize işlemleri sırasında bu sigortayı zorunlu olarak talep etmektedir. www.axasigorta.com.tr ‘ye girerek sadece birkaç dakika içinde üstelik 6 Euro’dan başlayan fiyatlarla sigortanızı online olarak alabilirsiniz. İyi yolculuklar… Detaylar için tıklayın.


Antananarivo-3

Antananarivo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Lokanga Boutique Hotel, La Residence Du Rova, Hôtel Tamboho. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Les 3 Métis, TANA Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Carlton Madagascar, Sunny Garden, Hotel de L'Avenue - Tana City Centre tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Antananarivo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Minibüsle yolculuk ülkeyi daha yakından izlememize sağlayacağına göre yarın sabah şehrin güney minibüs terminalindeyiz, erken kalkın ve hanutçuların saldırısına hazırlanın.

Antananarivo-4

İlk durağımız 3 saat güneydeki  Antsirabe…
 
*** Başar Kurtbayram'ın diğer yazılarına www.simdigezelim.com'dan da ulaşabilirsiniz.

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar