Bavul Hazırlamanın İncelikleri

Bavul hazırlamak yapacak olduğumuz seyahatin en önemli ayrıntılarından biridir. Bazılarımız için bavul hazırlamak keyifli olurken, bazılarımız için oldukça can sıkıcı olabiliyor. İşte bavul hazırlamayı biraz daha keyifli hale getirmek ve unutulan eşyalara son vermek için bavul hazırlamanın püf noktalarını inceleyelim... 

İlk adım; seyahat için valizinizi seçmek olacaktır. Seyahati hangi mevsimde yapıyorsanız o mevsime uygun renklerde seçebilirsiniz ve tabii sağlam bir valiz olmalı. Yapacağınız seyahatin uzunluğuna göre valizinizi küçük ya da daha büyük seçebilirsiniz. 

Valiz

Valiz hazırlamanın en önemli unsurlarından biri ise kuşkusuz liste yapmaktır. Seyahatiniz için gerekli olan eşyalarınızı önceden bir liste halinde yazarsanız hazırlık aşamasında zihin dağınıklılığının bir tık önüne geçmiş olursunuz ve böylece eşyaları unutma riskini en aza indirmiş olursunuz. 

Özellikle kadınların hem günlük hayatta hem seyahatlerde vazgeçilmezlerinden biridir takılar. Takılarınızı valizinize gelişigüzel bir şekilde koymak yerinde boş bir çikolata kutusu ya da boş ilaç kutularını tercih edebilirsiniz. Böylelikle aradığınız zaman daha kolay bulabileceğiniz bir şekilde muhafaza etmiş olursunuz. 

Bavul

Ayakkabılarınızı valize yerleştirirken bu şekilde bir duş bonesi kullanmak oldukça rahat olacaktır. Ayakkabılarınızı duş bonesinin içine koyduğunuz zaman ayakkabılarınızın içine diğer başka eşyalarınızı da yerleştirebilirsiniz. 

Kıyafetlerinizi valize rulo halinde katlayıp koymak valizde daha fazla yer kullanabilmenize yardımcı olur. 

Bavul

Tel tokalar en kolay kaybolan eşyaların başında geliyor. Seyahatlerinizde bunu en aza indirgemek için tel tokalarınızı böyle bir şeker kutusuna koyabilirsiniz. 

Bakım ürünlerinizi ve kremlerinizi de valizinize dökülmelerini engelleyecek bir şekilde koymalısınız. Bu nedenden dolayı bakım ürünlerinizi ayrı bir torbaya koyup valize öyle yerleştirmek daha mantıklı olacaktır.

Bavul

Saç kurutma makinesi, kitap gibi daha ağır eşyaların valizin en altına yerleştirilmesi daha doğru olacaktır.Böylece bu ağır eşyaların kıyafetlerinizi kırıştırmasına engel olmuş olursunuz. 

Gideceğiniz yere vardığınızda en önce giyeceğiniz ve kullanacağınız eşyalarınızı valizin üst kısmına koymak da valizi açar açmaz tüm eşyaları çıkarmanızı engelleyecektir. 

Bavul

Kırılabilecek eşyalarınızı ise valizin kapağındaki fermuarlı ceplere koymamaya özen gösterin. Çünkü seyahat esnasında valizinizin üstüne başka valizler konabilir ve eşyalarınızın zedelenmesine yol açabilir.