Google+

Arama formu

OTEL BULMAK İÇİN FAYDALANABİLECEĞİNİZ WEB SİTELERİ

Bu yazı Gezimanya üyesi Seren Oksal tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

OTEL BULMAK İÇİN FAYDALANABİLECEĞİNİZ WEB SİTELERİ
Fotoğraf: http://goo.gl/if1dbD

Pek çok gezgin, seyahat planı yapmadan önce uygun fiyatlı otel bulmak için araştırma yapar. Bunun için otellerin web sitelerini ziyaret edebilir ya da aşağıdaki rezervasyon sitelerine göz atabilirsiniz. Böylece hem paradan hem zamandan tasarruf edip, istediğiniz özelliklere sahip bir otelde konaklama fırsatına kendinizi çok yormadan sahip olabilirsiniz.

Booking (http://www.booking.com/?aid=378779)

Oldukça düzgün bir arayüze sahip olan bu websitesinde dünya çapında yüzbinlerce otelden istediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca Türkçe dil desteğinin olması size sitede daha rahat gezinme imkanı sunuyor. Sitede sadece oteller değil, pansiyonlar, hosteller, konuk evleri gibi farklı konaklama alternatiflerinden istediğiniz seçebilirsiniz. Fiyatlar oldukça uygun, ayrıca kolaylıkla rezervasyon yapılabiliyor. Bilgisayarın başında oturup siteyi incelemek yerine dilerseniz telefonunuza ücretsiz olarak mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Trip Advisor

Seyahat konusunda dünyaca ünlü web sitelerinden biri olan Trip Advisor’ın Türkçe olması, kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden birisi. Ayrıca yapılan yorumları ve puanları inceleyerek bir sonraki tatilinizde nereye gideceğinizi istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Böylece hangi otele güvenebileceğinize dair aklınızdaki soru işareti kalmaz.

Google Hotel Finder 

Google, herhangi bir konuda bilgi edinmek için arama yaptığınız web sitesi olmanın yanı sıra dünyanın birçok yerinde kalacak otel bulma konusunda da size yardımcı oluyor. Kalmak istediğiniz şehrin adını yazıp hangi tarihler arasında kalacağınızı seçiyorsunuz.  Karşınıza çıkan otelleri fiyatlarına, kullanıcı oylarına göre sıralayabiliyorsunuz. Ayrıca otelin nerede olduğunu haritadan görebiliyorsunuz.

Trivago

Otel fiyatlarını farklı rezervasyon hizmeti veren web siteleri üzerinden karşılaştırma imkanı sunan Trivago, kullanıcı dostu bir web sitesi. Örneğin, bir şehir adı yazıyorsunuz. Site de size hangi otellerin hangi sitelerde daha uygun fiyata olduğunu gösteriyor. Böylece indirimli fiyatları görme şansına da sahipsiniz

Hotels

Gitmek istediğiniz ülke ya da şehir adını yazıp otel araması yapabilirsiniz. Sitenin Türkçe dilinde olması ise işinizi kolaylaştıracak. Otelde daha önce kalmış kişilerce yazılmış yorumlar, size uygun olduğunu düşündüğünüz bir konaklama yeri bulmanızı kolaylaştıracak. Bunun yanı sıra sezona özel otel fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Sorularınız varsa telefon edip bir müşteri temsilcisiyle de görüşebilirsiniz.

Hotels Combined 

Farklı seyahat sitelerini karşılaştırarak istediğiniz otele en uygun fiyata nerede rezervasyon yapacağınıza karar verebileceğiniz bir web sitesi. Otel özelliklerini detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz. Üstelik Türkçe dil seçeneği de var.

Venere

30.000’den fazla destinasyonun yüzbinlerce otel, oda kahvaltı, kiralık apartlar ve diğer konaklama çeşitlerini sunması Venere’yi diğer web sitelerinden ayıran özelliklerden sadece birkaçı. Web sitesinin Türkçe dil seçeneğinin olmaması ise web sitesinin tek olumsuz özelliği sayılabilir.

Agoda

İstediğiniz otel, şehir ya da destinasyona göre arama yapabildiğiniz bu web sitesinde Türkçe dilini de seçebilirsiniz. Konaklama yerlerine verilen yıldızlara göre karşılaştırma yapabilir, farklı oranlarda sunulan indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Oteller hakkındaki değerlendirmeleri okuyup gideceğiniz yere ona göre karar verebilirsiniz.

Tatil Sepeti 

Yurt içinde değil, yurt dışında da otel araması yapabildiğiniz Tatil Sepeti’nde en uygun fiyata kayak yapabileceğiniz otelleri de arayabilirsiniz. Otellerin özelliklerini inceleyebilir, hangi spor ya da eğlence gibi aktivitelerin yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca misafirlerin değerlendirmelerine göre düşündüğünüz oteli seçip seçmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Otel Cenneti 

Ekonomik tatil yapmayı düşünenler için ideal bir web sitesi. Tatile gitmeden önce otel, butik otel, apart otel, pansiyon, tatil köyü için yapılan yorumları inceleyebilirsiniz. Foto galerilerden otellerin görüntülerine bakabilirsiniz. Ayrıca il, ilçeye ve semte göre arama yapabilir, otellerin ayrıntılı özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Late Rooms 

Daha çok Avrupa’daki ve Birleşik Krallık’taki konaklama seçenekleri sunulsa da dünyadaki diğer ülke ve şehirlerden de pek çok oteli görüntüleyebilirsiniz. Destinasyon ismini arama kısmına yazdıktan sonra kalacağınız tarihleri, kişi sayısını yazıp arama tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan sonuçları düşünebilirsiniz.

Hot Wire 

Seyahat planınızı yapmanıza yardımcı olan bu web sitesinde yaptığınız aramalar sonucu bütçenize en uygun otel fiyatlarını bulabilirsiniz. Ayrıca fiyatların ne zaman düştüğünü takip edebilirsiniz. Türkçe dil seçeneğinin olmaması sitenin bir dezavantajı.