Bulunduğu kıtada sıra dışı bir atmosfer yaratan gökdelenleri ile ünlü olan Abidjan, Batı Afrika’nın Paris’i olarak anılmaktadır. Lagün üzerine kurulmuş bir şehir olan Abidjan’da gezilecek yerleri sizler için derledik.

Abidjan’da görülmesi gereken diğer yerler

Fildişi Sahili Ulusal Kütüphanesi, Cocody Çağdaş Sanat Müzesi, Marché de Cocody, La Pyramide, Büyük Camii, The Plateau, Bingerville Botanik Bahçesi, Treichville, Parc National de Tai.

Parc du Banco

parcdubanco2.jpg

Parc du Banco Yağmur Ormanları Doğal Parkı Abidjan’ın kuzeybatı ucunda bulunuyor. Yürüyüş parkurlarının, görkemli ağaçların ve bir de gölün bulunduğu parkın vahşi hayat açısından çok da zengin olduğu söylenemez.

St Paul’s Katedrali

SaintPaul.JPG

Yenilikçi ve modern bir katedral olan St Paul Katedrali, İtalyan Aldo Spiritom tarafından tasarlanmıştır. Mimari açıdan benzersiz olan katedral Afrika’nın en büyük kiliselerinden biridir ve 12 milyon dolar değerindedir.

Ulusal Müze

Mask_seven_horns_Guro_Ivory_Coast.JPG

Ulusal Müze geleneksel sanat ve el sanatları alanındaki ilginç koleksiyonu ile ünlüdür. Ahşap heykeller ve maskeler, toprak kaplar, fildişi ve tunç eşyalardan oluşan koleksiyonu, pazar ve pazartesi günleri haricinde her gün 09.00-17.00 arası açık olan müzede görebilirsiniz.