Stuttgart’ta Gece Hayatı

abut-1700600_960_720.jpg
 

Stuttgart gündüzleri olduğu kadar geceleri ile de oldukça canlı bir şehir. Sabahın ilk ışıklarına kadar hareketin ve eğlencenin devam ettiği birçok mekan bulabilirsiniz. Salaş ve rahat takılabileceğiniz bar ve kulüplerin yanında şık ve lüks restoran ve kulüpler de bulunmaktadır. Aynı şekilde her bütçeye uygun farklı eğlence mekanları bulmak mümkündür. Özellikle Theodor Heuss Strasse çevresi şehrin gece hayatının kalbinin attığı yer olarak gösterilebilir. Sabaha kadar eğlenmek için Hans im Glück Brunnen çeşmesinin veya Bohnenviertal bölgesinin çevresini tercih edebilirsiniz. Bohnenviertal özellikle Stuttgart şaraplarını tadabileceğiniz mekanları ile ünlüdür. Burada şarap tadımlarına katılabileceğiniz birçok şarap evi bulabilirsiniz. Gece eğlencesi için daha geleneksel mekanlar arıyorsanız Steinstrasse isimli bölge doğru seçenek olacaktır. Burada birçok Alman barına rastlayabilirsiniz.

Tercihinizi daha rahat ve salaş barlardan yana kullanmak istiyorsanız şehrin en gözde barlarından biri olan Die Bar’ı tercih edebilirsiniz. Oldukça geniş bir menüye sahip bar müzikleri ve atmosferi ile 1950’lerin havasını yansıtmaktadır. Die Bar’ı Augustenstr sokağı üzerinde bulabilirsiniz. Hem rahat hem de daha hareketli ve eğlenceli bir bar içinse Biddy Early’s Irısh Pub’ı ziyaret etmelisiniz. Karaoke geceleri, canlı performanslar, oyun bölümleri ve farklı etkinlikler ile oldukça keyiflidir.

Avrupa’nın en iyi şaraplarını tatmak için Weinstube Zur Kiste isimli mekan tercih edilebilir. Şehrin merkezinde, Kanalstrasse üzerinde bulunan mekan ahşap mobilyaları ve şarap kokuları ile oldukça cezbedicidir. Sıra dışı ama aynı zamanda da şehrin en lezzetli kokteyleri içinse Ciba Mato, Stuttgart’ın en popüler mekanıdır. Ciba Mato’ya Wilhelmsplatz üzerinde ulaşabilirsiniz.

Canlı müzikten hoşlanıyorsanız şehirde birçok mekan bulabilirsiniz. Caz müziğin tadına doyabileceğiniz şehrin en iddialı canlı müzik mekanlarından biri olan BIX JazzClub, Leonhardsplatz üzerinde bulunur. Daha küçük ve samimi bir ortam içinse şehrin merkezinde bulunan Kiste’yi deneyebilirsiniz. Laboratorium isimli mekanda ise hem Alman sanatçıların hem de uluslararası sanatçıların performanslarını dinleyebilirsiniz.

Daha hareketli gece hayatı için Stuttgart’ın gece kulüplerini ziyaret edebilirsiniz. Yerel halk tarafından Mumi olarak bilinen Muttermilch isimli gece kulübü modern ve şık ortamı ile şehrin en iddialı eğlence mekanları arasındadır. Theoder Heuss Strasse bölgesinde bulunur. Yeni Saray’a oldukça yakın bulunan Waranga özellikle Cumartesi geceleri genç nüfusun en çok tercih ettiği mekandır. Haftanın neredeyse her günü açık olan Zwoelfzehn, Alman ve uluslararası birçok DJ’in performanslarına ev sahipliği yapmaktadır.