Massachusetts uygun iklim koşulları ve gezilecek yerlerin fazlalığı sebebiyle yıl boyunca turisti olan eyaletlerden biridir. Don olayları ve bol yağışlı geçmesinden dolayı kış ayları haricinde sene boyunca seyahat etmeye elverişli bir eyalettir. Mayıs-temmuz etkinliklerin, festivallerin yoğun olduğu dönemdir; temmuz-eylül arası turistlerin en yoğunlukta olduğu zamandır. Eğer tarih konusunda esnekseniz ve seyahat edeceğiniz şehrin fazla kalabalık olmasını istemeyenlerdenseniz büyük şehirlerin daha sakin olduğu nisan-mayıs veya eylül-kasım ayları seyahat için ideal olacaktır.

Ziyaretinizi ekim sonuna denk getirebilirseniz, eskiden cadıların yaşadığı söylenilen Salem Bölgesi, Cadılar Bayramı kutlamalarıyla nam saldığından, bu tarihlerde bölge renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Massachusetts özellikle yaz aylarında birbirinden eğlenceli aktiviteleriyle çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Örneğin bu sene 12 Ağustos’ta Boston Contemporary Dance Festival, Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli yerlerinden gelen modern dans sanatçılarının eşsiz performanslarıyla gerçekleşecektir.