Virginia’da denenmesi gereken lezzetlerin başında renk renk ve çeşit çeşit görüntüleriyle dikkat çeken donutlar gelir. Özellikle kahveyle birlikte tüketilen bu yumuşak şekerli yiyecek, tatlıseverleri fazlasıyla memnun eder.

Açai Bowl’ ise hem sağlıklı hem hafif hem de lezzetli bir seçenektir. Meyveler, tahıllı ürünler, isteyenler için de çikolatalı ürünler ile iştah açıcı bir özelliği sahiptir.

Ayrıca eyalette deniz ürünleri önemli bir yere sahiptir. İstiridye, midye, karides, ahtapot gibi lezzetli deniz ürünlerini burada bol bol yiyebilirsiniz. Eyalet özellikle de ıstakoz konusunda iddialıdır.

Virginia mutfağına özgü lezzetlerden biri de kızarmış yeşil domatestir. Hem oldukça kolay yapılan hem de farkı olan bu lezzeti denemek için Richmond’da bulunan Julep’s adlı restorana gidebilirsiniz.

Değişik sosla yapılan küçük atıştırmalık olan Lulu’nun kırmızı kadife gofretleri, yemek aralarında küçük açlıklar için ideal olabilir.

Bisküvi ve sos bu bölgede oldukça popülerdir. Özellikle Early Bird’ün kabarık bisküvisi ve ev yapımı sosları en çok tüketilen atıştırmalıklardandır.

Kahvaltılık olarak ise çok değişik, bol baharatlı, avokado ve biberli bir omlet olan ‘Devil’s Mess’i denemelisiniz. Yine Richmond’da bulunan Millie’s bu konuda oldukça başarılıdır.