Rusya Kültürü

Soğuk Savaş sonrası hızla kabuk değiştiren Rusya bugün dünyanın en kalabalık, pahalı ve lüks ülkelerinden biridir. Moskova’nın her tarafında art arda açılan lüks alışveriş merkezleri, oteller ve eğlence kulüpleri sadece Ruslara değil Moskova’ya gelen herkese hizmet vermektedir.

10.5 milyon nüfusuyla Moskova kozmopolit yapısıyla, derin kültürel birikimiyle, yönettiği ekonomik potansiyelle ve hatta siyasi kararlarıyla tüm dünyayı etkilemiş olan ve halen de etkilemeye devam eden bir başkenttir. Başkent Moskova, bugün artık mimari eserleriyle, müzeleriyle, parklarıyla, iş merkezleriyle, metrosuyla ve eğlence mekanlarıyla dünyanın en gözde kentlerinden biridir.

Ruslar eğlence ve lüks yaşama çok düşkündür. Gece kulüpleri özellikle hafta sonları dolup taşar. Son derece hareketli ve renkli bir gece hayatına sahip olan Rusya’da her keseye hitap eden mekânlarda sabaha kadar eğlenmek mümkündür. Kapalı mekânlarda sigara içme yasağı yoktur. Ancak havalandırma sistemleri çok kuvvetlidir ve insanlar hiç rahatsız olmaz.

Kışları hava sıcaklıklarının rekor seviyelere düşebildiği Rusya’da kapalı mekânlarda asla kabanınızla duramazsınız. Doğalgaz devi ülkede tüm binalar son derece iyi ısıtılmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak tek bir kalın giysi yerine kat kat giyinmeyi tercih edin.