Google+

Arama formu

Cairns Gezilecek Yerler

Cairns Gezilecek Yerler

Kuzey Avustralya’daki Queensland eyaletinin en popüler tatil rotalarının başında gelen Cairns; her yıl güneş ve denizin tadını çıkarmak, tropikal yağmur ormanları içerisinde unutulmaz bir doğa deneyimi yaşamak isteyen milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Kozmopolit yapısı, Aborjin kültürü mirası, günün her saati ışıl ışıl ve hareketli caddeleri ile ziyaretçilerine büyüleyici bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

Cairns Gezilecek Yerler

Cairns'de Esplanade, Cairns Tropical Zoo (Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi), Cairns Historical Society & Museum (Cairns Tarih Derneği ve Tarih Müzesi),Tjapukai Aboriginal Cultural Park (Tjapukai Aborjin Kültür Parkı), Cairns Botanic Gardens (Cairns Botanik Bahçesi), Kuranda Scenic Railway (Kuranda Manzaralı Demiryolu) ve Great Barrier Reef (Büyük Set Resifi) gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Cairns şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay at Julie's, Journey 's Homestay, the pelican house güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri The Cyclone Shelter, Cairns Luxury Seafront Apartment, The Red Sparrow. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Sunshine Towers 407 - One Bedroom Studio Apartment, Park Regis City Quays, Casa Bohemia gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Calypso Inn Backpackers Resort, Caravella Central, Cairns Waterfront Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cairns aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

  Esplanade

  Esplanade

  Cairns’in kalbi olarak bilinen Esplanade semti, şehir merkezinde bulunur. Yemyeşil alanlara, rengarenk bir açıkhava pazarına ev sahipliği yapan Esplanade, dev tuzlu su havuzu Lagoon’u de içinde barındırır. Cairns’in en popüler restoran, kafe, barları, en hareketli piknik ve eğlence alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurlarının yer aldığı semt, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen turistlerin de popüler noktasıdır.

  • Adres: Esplanade, Cairns QLD 4870, Avustralya
  • Web sitesi için tıklayınız.

  Cairns Tropical Zoo (Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi)

  Cairns Tropical Zoo (Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi)

  Altı hektarlık bir arazi üzerine kurulu olan Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi, soyu tükenmekte olan hayvanların doğal yaşam alanlarında korundukları merkezdir. Hayvanların doğa koşullarına uygun şekilde, özgürce yaşadıkları merkezde, nadir bulunan egzotik hayvanları gözlemleyebilir ve deneyimli bakıcılar gözetiminde hayvanlarla iletişim kurabilirsiniz. Cairns Tropik Hayvanat Bahçesi’ne şehir merkezinden kalkan otobüslerle kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Adres: Captain Cook Hwy, Palm Cove QLD 4879, Avustralya
  • Telefon: +61 7 4055 3669
  • Ziyaret saatleri: Her gün 08.30 – 16.00
  • Giriş ücretleri: Tam 34 AUD / İndirimli 17 AUD
  • Web sitesi için tıklayınız.

  Cairns Historical Society & Museum (Cairns Tarih Derneği ve Tarih Müzesi)

  Cairns Historical Society & Museum (Cairns Tarih Derneği ve Tarih Müzesi)

  Cairns Tarih Derneği’nin çabaları ile kurulmuş olan Cairns Tarih Müzesi, Cairns ve çevresinin tarihsel, sosyal gelişimini gözler önüne serer. Müzede sergilenen, Cairns tarihine ışık tutan eserler arasında Aborjin kültürüne ait objeler, Çin artifaktları, Cairns deniz ve havacılık tarihi, madencilik ve odunculuk tarihi hakkında bilgi veren pek çok eser yer alır. Cairns şehrinin geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için mükemmel bir gezi durağı olan müzede ayrıca ilgi çekici hediyelik eşyaların satıldığı bir mağaza da bulunur.

  • Adres: Former Post Office Building, 13 Grafton St, Cairns City QLD 4870, Avustralya
  • Telefon: +61 7 4051 5582
  • Ziyaret saatleri: Cuma, Pazar ve Pazartesi hariç her gün 10.00 – 16.00
  • Giriş ücretleri: Tam 5 AUD / İndirimli 2 AUD
  • Web sitesi için tıklayınız.

  Tjapukai Aboriginal Cultural Park (Tjapukai Aborjin Kültür Parkı)

  Tjapukai Aboriginal Cultural Park (Tjapukai Aborjin Kültür Parkı)

  1987 yılında ziyarete açılmış olan Tjapukai Aborjin Kültür Parkı, Avustralya’nın ilk Aborjin kültürü parkıdır. Şehir merkezinde, 10 hektarlık yeşil bir arazi üzerinde konumlanan parkta; Aborjin kültürüne özgü dans ve müzik şovları düzenlenir, ziyaretçilere bu etkileyici kültüre ait tarihsel bilgiler aktarılır. Ayrıca Tjapukai Aborjin Kültür Parkı içerisinde ziyaretçilerin katılabileceği bumerang boyama, Aborjin kültürüne özgü bir müzik aleti olan didgeridoo çalma gibi eğlenceli etkinlikler gerçekleştirilir.

  • Adres: Cairns Western Arterial Rd, Caravonica QLD 4878, Avustralya
  • Telefon: +61 7 4042 9999
  • Ziyaret saatleri: Her gün 09.00 – 21.30
  • Web sitesi için tıklayınız

  Cairns Botanic Gardens (Cairns Botanik Bahçesi)

  Cairns Botanic Gardens (Cairns Botanik Bahçesi)

  Cairns Botanik Bahçesi, 1886 yılında kurulmuştur ve Cairns’in en göz alıcı doğal parkı olarak bilinir. Avustralya’nın en eski parklarından biri olması sebebiyle de parkta bulunan pek çok ağaç ve bitki heybetli yapılarıyla dikkat çeker. Avustralya sınırları içerisinde nadir olarak bulunan birçok bitki ve ağaç Cairns Botanik Bahçesi’nde yer alır. Vahşi bir yağmur ormanı içerisindeymiş gibi hissedeceğiniz bahçede ayrıca bir restoran ve çocuk oyun alanları da bulunur.

  • Adres: Collins Ave, Edge Hill QLD 4870, Avustralya
  • Telefon: +61 7 4032 6650
  • Ziyaret saatleri: Her gün 07.30 – 17.30
  • Web sitesi için tıklayınız.

  Kuranda Scenic Railway (Kuranda Manzaralı Demiryolu)

  Kuranda Scenic Railway (Kuranda Manzaralı Demiryolu)

  Kuranda Demiryolu, Cairns ile Kuranda Yağmur Ormanı arasında 34 kilometre boyunca uzanır. Ormanın içerisinde ilerleyen, 40 köprü, 15 tünel ve yaklaşık nefes kesici sarp dönemeçler ile Baron Nehri Şelaleleri rotasından oluşan demiryolu turu; konuklarına 45 dakikalık unutulmaz bir yolculuk vadeder. Yeşilin neredeyse her tonunun görülebildiği keyifli gezi, Kuranda Yağmur Ormanı içerisinde bulunan turist merkezinde sona erer. Cairns’e gelen turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bu tura katılmak için websitesi üzerinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

  Great Barrier Reef (Büyük Set Resifi)

  Great Barrier Reef (Büyük Set Resifi)

  Dünyanın en görkemli doğa oluşumlarından biri olan Büyük Set Resifi, birbirinden ayrı 2.900 resif ve 900 adadan oluşur. Queensland sahili açıklarında, Mercan Denizi’nde 344.440 kilometrekarelik bir alana yayılı halde bulunmaktadır. Dünyanın en büyük resif sistemi olan Büyük Set Resifi; dış uzaydan görülebilen, yaşayan organizmaların oluşturduğu en büyük yapıdır. 1981 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan resif içerisinde 7.000 farklı tür deniz canlısı yaşamaktadır. Büyük Set Resifi’nin yalnızca 30 millik bir alanı ziyarete açık bulunmaktadır. Diğer bölümler, resif ekosisteminin korunması adına yasak bölge ilan edilmiştir. Bu sualtı cennetini keşfetmek için; Cairns limanından gün içinde sürekli olarak hareket eden tekne turlarına katılabilirsiniz.
  UNESCO