Belfast’ta Gezilecek Yerler

Belfast tarihi yapıları, müzeleri kadar sokakları ve sokak sanatıyla da bir keşifler şehridir. Yürüyüşe çok uygun bu kentte dolaşırken karşınıza ne zaman nerede ne çıkacağı hiç belli değildir. Sürprizlerle dolu kent hakkında İrlanda ve İngiliz kültürüne dair fikir edinmek isteyenler için doğru adres tanımı yapılmaktadır.

Görülmesi gereken diğer yerler: St. George Pazarı, Botanik Bahçesi, Crown Likör Salonu,Belfast Hayvanat, Casemant Parkı, Politik Muraller, Barış Duvarı.

Ulster Müzesi

Ulster-Museum-11.JPG

Kuzey İrlanda’nın ulusal müzesi ve sanat galerisidir. İrlanda’daki çatışma dönemi, ülkedeki deniz yaşamı gibi geniş seçkilerin de yer aldığı müzede, İngiltere, İrlanda ve Avrupa resimleri ve yerel el işleri de sergilenmektedir. Pazartesi hariç diğer günlerin açık olduğu müze 10:00-17:00 saatleri arasında açıktır.

Belfast Kalesi

Belfast-Castle.jpg

Geleneksel kalelerden farklı olarak daha Viktoryen bir mimariye sahip olan Belfast Kalesi barok özellikler gösterir. Şehrin panoramasını da en iyi gözlemleyebileceğiniz kale içindeki Cellar Restoran’da öğleden sonra çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Titanic Bot Turu

IMG_63737.jpg

Belfast Titanic gemisinin inşa edildiği yerdir. Bu kara talihi turistik bir geziye çeviren Belfastlılar geminin inşa edildiği yerde bot turu düzenlemektedir. Titanic bölgesi adını verdikleri alanda gerçekleştirilen turun fiyatı 10 pound’dur.

Belediye Binası

belfast(1).jpg

1906’da açılan bina dönem mimarisini görmek açısından çok iyi bir örnektir. 2007 senesinde renovasyon amacıyla kapatılan bina 2009’da tekrar açılmıştır.

Saint Anne Katedrali

belfast-cathedral-trees-176500-background-wallpapers.jpg

Belfast’ın bu büyüleyici yapısı Katedraller Bölgesi’ndedir. Aynı zamanda pek çok kafe ve restoranın da bulunduğu bu bölgeye gelmişken büyüleyici Saint Anne Katedrali’ni mutlaka görün.