Google+

Arama formu

Amsterdam Şehir İçi Ulaşım

Amsterdam şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Canal House De Schans, De Greenhouse, Free parking, Amsterdam Jewel Canal Apartments güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Park Mansion Centre, Artis Plantage Suite, Houseboat Ms 3 Gebroeders. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz The Warehouse, Leidse Square Amsterdam Apartments, Leidseplein-Amsterdam Centre gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Amigo Budget Hostel, Princess Hostel Leidse Square, Hostel Cosmos Amsterdam tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Amsterdam aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Amsterdam'da toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız, toplu taşıma çip kartını (OV-chipkaart) tramvay, otobüs ve metrolarda seyahat etmek için kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler için en uygun seçenek tek kullanımlık kart (1 saat geçerlidir) veya gündüz kartıdır (1 ila 7 gün için geçerlidir). Bir saatlik bilet, tramvay şefinden veya otobüs şoförlerinden satın alınabilir. Gündüz kartları otobüste bulunan sürücüden alınamaz. Biletler, seçilen zaman çerçevesi içinde seçtiğiniz kadar çok yolculuk etmenize izin vererek satın alma tarihinden itibaren tüm ulaşım ağında geçerlidir.

Amsterdam Şehir Kartı: Şehrin en gözde mekanlarına ücretsiz giriş, ayrıca 24, 48 veya 72 saat boyunca GVB toplu taşıma sistemini sınırsız olarak kullanma imkanı tanımaktadır.

GVB Kartı: 1 ila 7 gün arasında geçerlidir; fiyatlar € 7,50'den başlar. Amsterdam'daki GVB tarafından işletilen tramvay, otobüs ve metrolarda geçerlidir. Rahatınız için, biletlerinizi GVB web sitesinden önceden satın alabilirsiniz.

Amsterdam & Bölgesel Seyahat Bileti: GVB, Connexxion, EBS ve NS tarafından işletilen tüm toplu taşıma araçlarında, gündüz ve gece otobüsleri dahil olmak üzere 1, 2 veya 3 günlük geçerlidir.

Amsterdam Travel Bilet: 1, 2 veya 3 gün için geçerlidir. Bu bilet, Amsterdam Havaalanı Schiphol ve Amsterdam'daki herhangi bir istasyon arasında (2. sınıf) tren seyahati de içerir. Ayrıca bilet, Amsterdam'daki toplu taşıma işletmecisi GVB tarafından işletilen tüm tramvaylar, otobüsler (gece otobüsleri dahil), metro ve feribotlar üzerinde sınırsız seyahat imkanı sağlar.

Eski Hollanda Turu: Amsterdam Merkez İstasyonu, Volendam / Edam ve Zaanse Schans arasında bütün gün boyunca otobüs güzergahlarını sınırsız kullanmanızı sağlayan hepsi bir arada bilettir. Fiyatı: 12.50 €


Amsterdam Turları