Piazza Gae Aulenti

Milano şehrinin plazalar bölümü olarak adlandırılan Piazza Gae Aulenti bölgesi, tarihi ve modern izleri bir arada barındıran Milano şehrinin daha çok modern yüzünü yansıtmaktadır. Çok ileri seviyede modern binalara göz atıldığından ve eski Milano sokakları ile karşılaştırıldığında ilk bakışta adeta uzaydaymış hissini verebiliyor. Milano’nun tarihi dokusuyla daha haşır neşir olan belli kesim için burası kesinlikle farklı bir dünya. Ancak bölgenin yerlisi olmayıp dışarıdan gelen turistler için bu bölge kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında.

Yenilikçi görünümü, mimarisi, tasarımı ve özellikleriyle dikkat çeken Piazza Gae Aulenti, son teknoloji modern etkinlikleri ile de insanların ilgisini her zaman yüksekte tutmayı başarıyor. Gün batımı vakti geldiği zaman bu bölge meydanı müzik gösterisi, su gösterisi ve ışık gösterisi ile renkleniyor. Gecenin karanlığına doğru da giderek artan etkinlikler ile beraber meydanın karanlığı yerini canlı bir aydınlığa bırakıyor. Son yıllarda da artan gelişim ivmesiyle Piazza Gae Aulenti, kesinlikle Milano şehrinin en çok dikkat çeken yerlerinden birisi oldu.

Tıpkı Altın Dörtgen, Brera Bölgesi ve Sempione Parkı gibi burası da Milano’nun en işlek yerlerinden birisi olup giderek yükselen bir değer halini almıştır. Moda ve sanat başkenti Milano’da, günlük para akışı da büyük bir hızla bu bölgelerde gerçekleşmektedir.

Sayısız kulüp ve restoranın bulunduğu Piazza Gae Aulenti, genel manada İtalya’nın ve özel manada ise Milano’nun gece hayatı denince akla gelen ilk yerlerinden birisidir. Bölge halkı ve dışarıdan gelen turistler hareketli Milano gecelerinde erkenden uyumak yerine eğlenmeyi tercih edebilirler. Bu durumda uğranılacak en uygun yerlerin başında Piazza Gae Aulenti gelir. Altın Dörtgen’de alışverişini yapan bir turist, Navigli Bölgesi’nde yemeğini yedikten sonra Sempione Parkı’nda bir süre dinlenebilir ve son olarak geceyi Piazza Gae Aulenti bölgesinde doyasıya eğlence ile geçirebilir.

Milano şehrinde gezi, eğlence, moda, sanat ve tarih temelli bir günlük gezide yapılabilecekler sıralaması temel manada bu şekildedir. Gökdelenler, barlar, restoranlar ve daha nicelerini seyrettiğiniz takdirde tamamen farklı bir Milano’ya şahit olacaksınız. Hem tarihi derinliği ve hem de yenilikçi modernizmi birleştirme konusunda çok başarılı olan Milano kenti için, bu bölge gelecek bir Milano niteliğindedir.

Adres: Piazza Gae Aulenti | Zona Garibaldi, 20124

Yol Tarifi: M2 ya da M5 hatlarından birini seçerek Zona durağında inebilirsiniz.

Yakın Yerler: Porta Garibaldi, Corso Como, Bosco Verticale