Google+

MİLANO - PİAZZA DEL DUOMO

1003713 Nis 2014Gezi Notu
SİBEL AKINCISİBEL AKINCISilver Yazar13 Nis 2014100370 Yorum

Yani Duomo di Milano, Milano Katedrali; Tanrı’nın evi…

Dünyanın 4. büyük katedrali… Beyaz mermer ve çan kuleleri ile dolu…

Milano

Yapımına 1386 yılında Gian Galeazzo Visconti’nin emri ile başlanıyor. O zamanlar Visconti ailesi Milano’nun yöneticisi ve çok güçlü bir ailesi… Ortaçağ’da en büyük güç gösterisi ise en büyük ve görkemli kiliseyi yapmak…

Milano-1

Milano şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Casa Amabile, Loft New York, Appartamento Milano. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Rentopolis Sforza Duomo, Temporary Home Movida Navigli gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Nice Home - Milano, Brera Loft, easyhomes - Lambrate Ventura tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Milano aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

1386 yılında başlatılan inşaat 15. ve 16. yüzyıllarda İtalyan, Fransız ve Alman duvarcı ustalarının da el emeği ile tamamlanıyor. 1805-1809 yılları arasında Napolyon’un emriyle ön cephenin tasarımı Fransız mimar, Nicolas de Bonaventure  tarafından gerçekleştiriliyor. Son hali ile bu kilise 1905 yılında tamamlanıyor.

Milano-2

Milano-3

120 metre gibi olağanüstü bir yüksekliğe sahip… Kutsal kitaplardaki (dikkat edin kitap demiyorum, kitaplar diyorum) bütün olayların tasvirleri yapılmış. Bina, 135 adet sivri kule ve duvarlarında beyaz mermerden yapılan incelik ve zarafet dolu 2 binin üzerinde heykelle süslenmiş.

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar