Google+

Arama formu

MİLANO - PİAZZA DEL DUOMO

Yani Duomo di Milano, Milano Katedrali; Tanrı’nın evi…

Dünyanın 4. büyük katedrali… Beyaz mermer ve çan kuleleri ile dolu…

Milano

Yapımına 1386 yılında Gian Galeazzo Visconti’nin emri ile başlanıyor. O zamanlar Visconti ailesi Milano’nun yöneticisi ve çok güçlü bir ailesi… Ortaçağ’da en büyük güç gösterisi ise en büyük ve görkemli kiliseyi yapmak…

Milano-1

Milano şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri B&B Porta Romana, Lovely Romantic House In Milano, CasaLina Suite in Milan. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Friendly Rentals Vitruvio, MilanInFlat gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Solferino Halldis Apartment, Corsica Halldis Apartments, Porta Venezia Halldis Apartments tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Milano aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

1386 yılında başlatılan inşaat 15. ve 16. yüzyıllarda İtalyan, Fransız ve Alman duvarcı ustalarının da el emeği ile tamamlanıyor. 1805-1809 yılları arasında Napolyon’un emriyle ön cephenin tasarımı Fransız mimar, Nicolas de Bonaventure  tarafından gerçekleştiriliyor. Son hali ile bu kilise 1905 yılında tamamlanıyor.

Milano-2

Milano-3

120 metre gibi olağanüstü bir yüksekliğe sahip… Kutsal kitaplardaki (dikkat edin kitap demiyorum, kitaplar diyorum) bütün olayların tasvirleri yapılmış. Bina, 135 adet sivri kule ve duvarlarında beyaz mermerden yapılan incelik ve zarafet dolu 2 binin üzerinde heykelle süslenmiş.


Yazar Hakkında

SİBEL AKINCI

Ben Sibel Akıncı; bir zamanlar ev hanımı bir anne ile astsubay bir babanın  üç kız çocuğunun ortancası olarak Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğmuşum… Yıl 21 Aralık 1959… Bu arada ben dünyaya gelmek üzere mücadele ederken annem bir yandan da  eski, İran Şahı Rıza Pehlevi  ile Farah Diba’nın düğün törenlerini radyodan naklen dinliyormuş… Bunlar...