Cambridge Festivalleri

location-cherry-hinton-hall.jpg

Cambridge yıl boyunca renkli etkinliklere sahne olmaktadır. Seyahatinizi ayarlamadan önce etkinlik takvimine göz atabilir, farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Cambridge’de katılabileceğiniz festival ve etkinlikleri şu şekilde derledik:

Cambridge History Festival: 2015 yılından bu yana düzenlenen festival30’un üzerinde etkinliğe sahne oluyor. Cambridge tarihini yakından tanımaya imkân sunan festival 9 - 25 Şubat tarihleri arasında şehrin önde gelen müzelerinde gerçekleştiriliyor.

Bonfire Night: Cambridge’in en popüler etkinliklerinden biri olan Bonfire Night, 20 yıldan bu yana kesintisiz olarak kutlanmaya devam ediyor. Her yıl 5 Kasım’da büyük ateşlerin yakılıp maytap ve havai fişeklerin patlatıldığı etkinlik İngilizlerin geleneksel eğlencelerinden biridir.

Cambridge Jazz Fesitval: 16 - 27 Kasım arası düzenlenen etkinlikte birbirinden ünlü caz sanatçılarının performanslarını dinleme şansı bulabilir ve seyahatinize farklı bir deneyim katabilirsiniz. Müzikseverlerin bu etkinliğe mutlaka katılmasını tavsiye ederiz.

Big Weekend: Her yıl 13 - 15 Temmuz arasında Parker’s Piece’te düzenlenen Big Weekend dolu dolu bir hafta sonu eğlencesi sunuyor. Ünlü İngiliz sanatçıların ve gösteri gruplarının sahne aldığı etkinlik yazın kaçırılmayacak eğlenceleri arasında yer alıyor.

Cambridge Summer Music Festival: 40 yılı aşkın süredir Cambridge halkını klasik müzikle buluşturan Cambridge Summer Festival şehrin en ünlü festivallerinden biridir. Sıcak bir yaz akşamında ruhunuzu klasik müzikle doyurmak isterseniz tatilinizi festival dönemine denk getirmenizi tavsiye ederiz. Cambridge Summer Music Festival 5 - 21 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.