Aqua Marine Büyükçekmece

Aqua Marine Büyükçekmece özellikle yaz aylarında İstanbul’da olanların hem serinlemek hem de eğlenmek için gittiği bir su oyunları ve eğlence merkezidir. Burada ayrıca çeşitli konserler de düzenleniyor. 18 yıldır ziyaretçilerine hizmet veren Aqua Marine hafta içi ya da hafta sonlarında aileniz ya da arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirmek için ideal bir yer.

Aqua Marine Büyükçekmece Özellikleri

Aqua Marine Su Oyunları ve Eğlence Merkezi Büyükçekmece tam 18 yıldır ziyaretçilerine sorunsuz bir şekilde hizmet veriyor, onların keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. 3.000 kişilik mekânda havuzların hijyeni için uluslararası standartlara sahip havuz hijyen ve temizlik malzemeleri ve ekipmanları kullanılıyor.

Tesiste 3.500 metreküp ve 2.500 metrekare alan sahip olimpik havuz ve yarı olimpik havuz bulunuyor. Eğlence amaçlı gidenler için 60 metre uzunluktaki “Kamikaze” oldukça ilgi çekici. İçindeyken adeta boşlukta uçuyormuş gibi hissedeceksiniz. Bir diğer oyuncak ise 90 metre boyundaki “Piton”. Bu kıvrımlı yolda kayarken eğlenmemek mümkün değil. Bunlar dışında tesiste 100 metre uzunluğunda “Kobra”, 90 metre uzunluğunda Rafting, 100 metre boyunda blachole kaydırağı ve 40 metre uzunluğundaki yamaç kaydırağı yer alıyor.

İlgi çekici bir diğer alan ise 400 metrekarelik alanda bulunan 6 metrekarelik dev şelalelerle süslenmiş dalga havuzu oluyor. 10 farklı dalga boyu içerisinde yüzerken çok eğleneceksiniz. Tesiste tüm bunların dışında ayrıca 2013 yılından bu yana gün içerisinde çeşitli animasyon gösterileri ve mini konserler de düzenleniyor.

Aqua Marine Düğün

Aqua Marine Su Oyunları ve Eğlence Merkezi Büyükçekmece sadece eğlence parkı olarak hizmet vermiyor. Talep doğrultusunda düğün, nişan, sünnet ya da mezuniyet balosu gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Profesyonel kadrosu ile tüm dileklerinizi yerine getiriyorlar. Masa-sandalye süslemelerinde renk seçimi, şamdanlı mumlu, çiçekli masa üstü düzeni, gelin yolu, nikah masası, volkan, lazer ve havai fişek gösterileri, barkovizyon, video ve foto çekimi, sahne ses sistemleri, DJ orkestra ve sanatçı hizmetlerine kadar her türlü ayrıntıyı koordine ediyorlar. Ayrıca burada evlenecek çiftlere sezon sonuna kadar VIP girişi veriliyor.

Aqua Marine Fiyat

Aqua Marine Büyükçekmece tesisine eğlenmek için gitmeyi düşünüyorsanız ister üyelik yaptırabilir isterseniz de günlük giriş ücreti ödeyerek girebilirsiniz. Üyelik yaptırmak isteyenler için farklı fiyat seçenekleri mevcut:

Ramazan ve Kurban bayramı günleri içerisinde üyelik girişi mevcut değil. Üyelikler haftanın 6 günü geçerli oluyor. Pazar günleri üye girişi yapılamıyor. Üye olmak için 1 adet kimlik fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğraf götürmeniz yeterli olacaktır.

Eğer Aqua Marine Büyükçekmece’ye günlük giriş yapmayı düşünüyorsanız fiyatlar şu şekilde:

  • Erkek: Hafta içi 70 TL / Cumartesi 70 TL / Pazar 80 TL
  • Kadın: Hafta içi 60 TL / Cumartesi 60 TL / Pazar 70 TL
  • 5 – 12 yaş: Hafta içi 35 TL / Cumartesi 35 TL / Pazar 40 TL
  • 0 – 4 yaş: Tüm günler ücretsiz giriş imkânı mevcut.

Aqua Marine Servisleri

Aqua Marine Büyükçekmece ulaşımı için farklı seçenekler mevcut. Ancak en pratiği ücretsiz sunulan Aqua Marine servisleri oluyor. Tesise gidiş için farklı güzergâhlardan farklı saatlerde servis hizmeti sunuluyor.

Avrupa Yakası’ndan Taksim, Zeytinburnu, Beşiktaş, Mecidiyeköy, Şişli, Koca Mustafa Paşa, Bakırköy, Esenler, Bahçelievler, Parseller, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Çağlayan, Alibeyköy, Bayrampaşa, Fatih, Sefaköy, Şirinevler, Halkalı, Bahçeşehir, Şirinevler, Güngören, Avcılar, Güneşli, Esenyurt ve Beylikdüzü’nden servisler kalkıyor.

Anadolu Yakası’ndan Ümraniye, Bostancı ve Kadıköy’den servisler kalkıyor.

Servis kaldırılan metrobüs durakları: Tüyap, Cevizlibağ Saadet Partisi Önü, Merter Shell, Merter Macdonalds, Merter Metrobüs Durak Önü, İncirli Ömür, Kadir Has, Ataköy Hastanesi Önü, Yenibosna E-5 Önü, Sefaköy Belediye E-5 Önü, Cennet E-5, Yeşilova İETT Durağı, Bağlar İETT Durağı, Küçükçekmece Shell, Avcılar Metrobüs, İGS Durağı, Pelikan AVM, Tatilya, Bizimkent Durağı, BEKO Durağı.

Dönüş için ise tesisten 17.30 ve 17.50 saatlerinde servisler kaldırılıyor.