Google+

Arama formu

Inverness Nerededir?

Inverness şehri, yerel idare bakımdan İskoçya’nın Highlands Bölgesi’nin merkezidir. Birleşik Krallığı'ın en kuzeyinde bulunan şehir statüsü taşıyan yerleşkesi olup başkent Edinburg'dan 254, Londra'dan 903 kilometre uzaklıktadır.

Inverness, Kuzey Denizi’nden doğuya doğru kara içine sokulan bir fiyort olan Moray Firth'ün hemen sonunda bulunmaktadır. Loch Ness gölünden kuzeydoğuya Moray Firth fiyorduna akan Ness Nehri’nin ağzında Moray Firth'in doğu ucunda konumlanmıştır. Şehrin güneydoğusunda içinde Loch Lochy, Loch Ashie ve Loch Ness gölleri bulunan Great Glen (Büyük Vadi) bulunmaktadır.

Inverness Turları

Inverness Nerededir?

Inverness şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ellerslie, Eriskay, Craigton, North Kessock, Birchill Lodge güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Birkwood, The Grey Hen, 35a Miller Street Inverness Scotland. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hayloft, Witchelm House, Chieftain Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Highland Backpackers Inverness, Inverness Youth Hostel, The Waverley Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Inverness aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.