Barselona Gece Hayatı

1

Barselona’da gece dışarı çıkıyorsanız zevkinize uygun bir mekan bulamamanız imkansızdır. 

Öncelikle Las Ramblas Caddesi ya da liman bölgesindeki hoş pub ya da kafelerde sangria içerek başlayabilirsiniz. Eğer bundan sonra da geceye sakin devam etmek istiyorsanız özellikle yaz aylarında harika bir teras sunan “La Pedrera”da caz dinleyebilirsiniz. 

Liman bölgesinde deniz kenarındaki “Maremagnum” adlı alışveriş merkezinde özellikle gençlerin takıldığı pek çok çılgın mekan mevcuttur. Bunun dışında bir gece kulübü arıyorsanız, harika bir şehir manzarasına da sahip olan “La Terrazza”yı tercih edebilirsiniz. Temalı partileri seviyor ve takip ediyorsanız Barselona’da hemen hemen her gece bir tane bulabilirsiniz. Opium Mar pazartesileri “Love Mondays” temalı; Apollo ise salı günleri “Crappy Tuesday” temalı partiler düzenlemektedir.

Ülkenin simgelerinden Flamenko gösterisini izlemek isteyenler için “Flamenco Tablao Cordobes”, “El Tablao de Carmen” ya da “Flamenco Tablao Patio Andaluz” tercih edilebilir. 

Sadece hoş bir barda oturup yerel bira ve şarapları denemek istiyorsanız Gotik’te yer alan sokak aralarında karşınıza pek çok alternatif çıkacaktır. Barceloneta Plajı'nda yer alan Carpe Diem ise farklı kültürleri harmanlayan mönüsü ve dekoruyla size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Bunun dışında Gracia bölgesi de iyi seçenekler sunmaktadır. Espit Chupitos, Raimon Social Club, Lo Pinyol, Viblioteca ya da La Vinya del Senyor tercih edilebilir.