İbiza’da Gece Hayatı  

concert-2527495_960_720.jpg


İbiza deyince akla yaz tatilinden bile önce gelecek olan gece hayatıdır ve öyle olmalıdır da. Zira İspanya, İbiza’yı gece hayatını renklendirerek bir turizm cenneti haline getirdi.En önemli gece kulüplerini tatilinizin en iyi şekilde geçmesi için yazımızda bir araya getirdik. 16. yüzyıldan kalma hisarla çevrelenmiş “Tarihi Kent” Dalt Vila’da en iyi gece kulüplerini, bar ve restoranları bulabilirsiniz. Pacha, Ushuaia, Heart, Lio, Swag İbiza, Veto ve girişin ücretsiz olduğu Bora Bora şehrin en iyi gece kulüpleridir. Her tür alkolü bulabileceğiniz, kadın ve erkek dansçıların performans sergilediği ve dünyanın en iyi DJ’lerinin davet edildiği bu kulüplerde köpük banyosu eşliğinde siz de sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye doyacaksınız. En lezzetli kokteylleri KM5’te, La Mezcaleria’da ve Kumharas’ta içebileceksiniz. Güneş battığında ancak gece eğlencesi de başlamadan İbiza Kalesi “Plaza del Parque”ye çıkmanızı ve şehrin manzarasını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Geceye İbiza’nın muhteşem manzarasını izleyerek devam etmeyi tercih ederseniz biraz daha tepeye çıkıp leziz kokteylleriyle mest olacağınız Tira Palla sizi bekliyor olacak.

Akşamüstü açlığını tipik İspanyol ara öğünü “tapas” ile geçiştirip lezzetli şarabımızı yudumladıktan sonra akşam nerede yemek yiyeceğimize karar vermek çok önemli ama zor değil! İbiza’da her zevke göre restoran var. Balık yemek isterseniz, Samar Restaurant, El Faro Restaurant, La Imprenta Restaurant, Mariner Ibiza, Zela Ibiza, La Dispensa, II Decanter Restaurant, Consigliato Restaurant, Trattoria del Mar, s’Escalinata ve La Oliva Restaurant deniz ürünü seven müşterilerini bekliyor.

Kırmızı et tutkunları için İbiza’da deneyecekleri en iyi adresler şüphesiz Cas Costas Grill olacaktır. Orta bütçeli tatilciler için en uygun restoranlar olarak Wasa.b Ibiza, Gave Mx, La Cava Tapas Bar’ı sayabiliriz. Vejetaryenler ve glütensiz beslenenler için yukarıda saydığımız tüm restoranlarda vejetaryen menüler ve glütensiz seçenekler bulunmaktadır. Gönül rahatlığıyla akşam yemeğinizi en iyi şekilde geçirebilirsiniz. Bu restoranlarda ortalama kişi başı 30-40 euro ödeyerek muhteşem deniz manzarası ve leziz şaraplar eşliğinde akşam yemeği yiyebilirsiniz. İbiza’da, bir değişiklik yapıp, bar ve kulüplere gitmek dışında açıkhava sinemasına gitmek ve romantik bir gece geçirmek isteyenler tarihi kent Dalt Vila’daki Cinema Paradiso’yu ve Amante Beach Club’ın sinema salonunu tercih edebilir. Geniş ve konforlu koltuklara uzanarak İbiza yıldızları altında film izleyebilirler. Her akşam bir filmin gösterildiği sinemada akşam 10 ve gece yarımda olmak üzere 2 seans bulunmaktadır ve kişi başı ücret 16 euro’dur. Tüm bunların dışında İbiza’da gündüz olduğu gibi gece de bot turuna çıkarak bot partilerine katılabilir ve sabahın ilk ışıklarına kadar gönlünüzce doya doya eğlenebilirsiniz.