İstanbul Gece Hayatı

İstanbul bir kültürel başkent, yani etkinlikler şehri. İstanbul, sizi renkli ve zengin gece hayatı ile şaşırtabilir. İsterseniz klasik eğlence mekânları isterseniz de dopdolu festival, konser ve tiyatro oyunlarına giderek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.İstanbul'da kalacağınız veya gece hayatına karışacağınız tarihe bağlı olarak programlara bakın ve bilet alın. Bu şehrin gecelerinde pekçok sahnede inanılmaz gösteriler gerçekleştirilmektedir. UNIQ Hall Lounge, Volkswagen Arena, Salon İKSV, Babylon, Küçükçiftlik Park, Ghetto, Jolly Joker İstanbul, Santral İstanbul, garajistanbul, Turkcell Kuruçeşme Arena, Parkorman, İş Sanat Kültür Merkezi ve Akbank Sanat Kültür Merkezi bu etkinliklerin yapıldığı yerlerden başlıcaları. Ekim - kasım aylarında başlayan İstanbul Cazz Mevsimi'ne İş Sanat ve Akbank Sanat'da denk gelebilirsiniz. Bu sanat merkezlerinde yıl boyunca küresel çapta ilgi görmüş pek çok konser ve tiyatro gösterimi yapılmaktadır. 

İstanbul'un açıkhava konser merkezleri binlerce kişiyi ağırlamakla birlikte pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyorlar. 17 bin kişi kapasiteli Küçükçüftlik Park, Leonard Cohen'den Gloria Gaynor'a kadar pek çok ünlü sanatçıyı ağırlamış Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi, eşsiz boğaz manzarasına sahip Turkcell Kuruçeşme Arena bunlardan birkaçı. 

Eğer kış aylarında iseniz Zorlu PSM, Babylon, Ghetto, If Performance Hall, The Hall, Santralistanbul ve Volkswagen Arena sizi bekliyor olacak. Bu gösteri mekanlarında müzikal, tiyatro, konser ve sayısız parti düzenlenmektedir. Konser programlarından internet ve sosyal medya üzerinden takip ederek haberdar olmabilirsiniz. Biletlerinizi almak için biletix veya gösteri merkezi gişelerini tercih edin. 

Gece hayatı anlayışınız bar ve gece kulüplerinden oluşuyorsa, sizin için öncelikle Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim mekanlarını önerebiliriz. Son yıllarda popüler olan mekanlar özellikle Kadıköy'de toplanmıştır. Bu nedenle öncelikle Kadıköy eğlence merkezlerinden başlayalım. DOROCK XL, en büyük kapalı canlı konser alanına sahip olması sebebiyle tercih edilen mekânların başında geliyor. Hem oturup bir şeyler yiyip içecek ve sohbet edecek alanı mevcut hem de her gece konser dinleme imkânı. Son zamanlarda meşhur olan "craft" biralardan bolca bulabileceğiniz ve doyasıya içebileceğiniz en güzel mekanlardan biri ise "Ayı". Burası Kadıköy - Moda arasında bulunuyor. 90'lar konseptli şeyleri seviyorsanız müziklerine bayılacağınız oldukça popüler bir yer ise "Eskici". Her zaman dopdolu olan bu mekanlar gece boyu eğlenceye davet ediyor. Bu mekanlar dışında Kadıköy'ü Kadıköy yapan Karga, Zeplin, Arkaoda, Komodo ve Monks gibi pek çok mekân sıralayabiliriz. 

Beşiktaş'ta geceyi erken başlatabilirsiniz. Burada sayısız çikolatacı, üçüncü nesil kahveci ve hoş kafeler bulunur. Okkalı Kahve, Mutluluk Noktası, Mendel's Cafe, Cafe CakeHouse, Şairler Kahvesi, Cefa de Cuba gibi saymakla bitmeyecek pek çok mekan ön atıştırmalıklarınız için önerebileceğimiz yerler. Limoncello, Frame, CoCo Bongo Night Club, Le Fumoir, Sponge Bar ve Beer Point ise gecenin devamı için bizden bazı tavsiyeler. 

Taksim'in eski Taksim gece hayatından eser kalmasa da hala pek çok mekân inanılmaz eğlenceli olabilir. 45'lik, Coop, Dorock Bar, Jolly Joker, The Bite, Eskici Live, Hard Rock, Hayal Kahvesi, Indigo ve Roxy Taksim'de eğlencenin kalbinin attığı hareketli mekanlar. 

Peki İstanbul'da gece hayatı barlar, kafeler, konserler ile sınırlı mı? Kesinlikle değil. Şehrin hemen her semtinde pek çok aktivite mevcut. Bahar aylarında bu etkinlikler yaygınlaşarak şehri biraraya getirir. Örneğin, Türkiye'nin ilk gece piknikleri olan "Urban Picnic" Maslak Uniq İstanbul'da gerçekleşir. Bu kentte eğlence adına her şey mümkün.