Kaliforniya’dan (California) Alınacak Hediyelik Eşyalar

dodgers-ball.jpg

Adeta bir şarap cenneti olan Kaliforniya’da, Central Coast bölgesinde ve hatta mikroklima özelliğine sahip yüzlerce bölgeden biri olan San Diego’da güzel şaraplar yapılmaktadır. Bu nedenler Kaliforniya seyahatinizden dönerken yanınızdan getireceğiniz en özel hediyelerden biri özenle seçilmiş Kaliforniya şarabı olabilir.

Eğer Los Angeles’ın en ünlü yerlerinden Griffith Park’ı ziyaret ederseniz, Observatory’nin içinde bulunan hediyelik eşya dükkanından Cosmic Energy Kinetic Sculpture gibi hem bilimsel öneme sahip hem de eğlenceli hediyeliklerden seçiminizi yapabilirsiniz.

Hollywood’a kadar gidip de Oscar almadan dönmek olmaz. Oscar ödüllerinin evi olarak da bilinen Dolby Theatre’ın karşısındaki sokakta Hollywood temalı hediyelik eşyalar satan bir dükkan bulabilirsiniz. Oscar heykelciklerinin de yer aldığı dükkanlardan “En İyi Arkadaş”, “Dünyanın En İyi Dansçısı” gibi Oscar maketlerinden sevdiklerinize hediye etmek için alabilirsiniz.
 
Los Angeles’ın sembolleşmiş beysbol takımı olan Los Angeles Dodgers temalı ürünleri neredeyse her yerde görebilirsiniz. Eğer siz de böyle bir hatıra edinmek isterseniz Dodgers mavisi renginde “Dodgers” veya “LA” baskılı beysbol şapkası, beysbol topu veya tişörtlerden alabilirsiniz.
 
Los Angeles’ın şehir merkezinden sadece birkaç blok ötede restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve çay evlerinden meydana gelen Chinatown bulunmaktadır. Buradan egzotik çaylar, cheongsam elbiseleri, mücevher ve kağıt fenerler bulmanız mümkündür.
 
Meksika dükkanlarını ziyaret etmek niyetindeyseniz gitmeniz gereken yer Olvera Street. Bu caddede, hem hediyelik eşya satan dükkanlar hem de restoranlar bir arada bulunmaktadır. Buradan alabileceğiniz deri bilekliklerin üzere isminizi yazdırıp kendiniz için bir hatıra olarak kullanabilir veya hediye etmek istediğiniz kişilerin adını yazdırabilirsiniz.