Google+

Arama formu

Malindi

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 KES = 0.00
Priz Tipi Type G250V-13 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 27℃
Şub 27℃
Mar 28℃
Nis 27℃
May 26℃
Haz 25℃
Tem 25℃
Ağu 25℃
Eyl 25℃
Eki 26℃
Kas 27℃
Ara 27℃
Genel Bilgiler / Rehber

Malindi, Kenya’da Hint Okyanusu kıyısında bulunan bir şehirdir. Mombasa’nın 120 kilometre kuzeydoğusunda, Malindi Körfezi’nde, Galana Nehri’nin boğazında yer alır. 

 
Kentteki başlıca sektör turizmdir. Şehir İtalyan turistler arasında oldukça popülerdir. Malindi yerel bir havaalanına sahiptir. Watamu tatil beldesi ve Gedi Harabeleri Malindi’nin güneyinde bulunmaktadır. Sabaki Nehri'nin Haliçi Malindi’nin kuzeyinde yer alır. Bölgede, Swahili mimarisinin klasik örneklerini görmek mümkündür.

 

Malindi 14. yüzyıldan beri bir Swahili yerleşim yeri olmuştur. Doğu Afrika'nın önemli liman kentlerinden biridir.

Şehir, 1414 yılında Çinli kaşif Zheng He ve donanması tarafından ziyaret edilmiştir. Malindi yöneticisi bu ziyaret karşılığında hediye olarak bir zürafa ve kişisel elçisini göndermiştir.  Portekizli kaşif Vasco da Gama bir ticaret anlaşması imzalamak ve Hindistan'a yolculuk yaparken bir rehber işe almak için 1498 yılında Malindi yetkilileri ile bir araya gelmiştir. Vasco da Gama şehre bir de Mercan direği yaptırmıştır. Mercan direği günümüzde hala durmaktadır, ancak toprak erozyonu nedeniyle okyanusa düşme tehlikesi vardır. 
Nüfus : 207.253

Kenya Vizesi

1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Kenya'ya seyahat edecek umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız Kenya'ya varışlarından önce "www.ecitizen.go.ke" web sayfasındaki "Services" bölümüne girerek elektronik vize almaları gerekmektedir.