Ölüdeniz doğal güzelliği dışında yamaç paraşütü ile de bir hayli meşhurdur. Babadağ sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel yamaç paraşütü atlayış yerlerinden biridir. 2000 metre yükseklikten atladığınız anda Ölüdeniz’in muhteşem doğası ayaklarınızın altına serilir.

Deneyimli pilotlar eşliğinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü yılın on iki ayı yapılabilse de nisan ve ekim ayları arasındaki dönem uçuş için en ideal aylardır. Dilerseniz gün doğumu ile uçuşa başlayıp unutulmaz bir kare yakalarken güneşi uğurlamaya yakın havalanarak da farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ortalama yarım saat süren yamaç paraşütü sırasında pilotunuzun çektiği fotoğrafları ve videoları uçuş sonrasında alabilir ve ömür boyu bu anları hatıra olarak saklayabilirsiniz.

Babadağ’dan başlayan yamaç paraşütü Belcekız Plajı’nda sona ermektedir. Babadağ’da sadece yamaç paraşütü değil dört mevsim boyunca trekking ve kampçılık gibi doğa aktiviteleri de yapılabilmektedir.

Ölüdeniz’den 15 kilometre uzaklıktaki Babadağ’a çam yolları arasında keyifli bir yolculuk ile ulaşılabilirsiniz.

Babadağ Hakkında Bilgi

Doğu Akdeniz Bölgesi’nde konumlanan Babadağ, iki zirvesinin birbirinden ayrık olması sebebiyle bazı otoriteler tarafından sıradağ olarak da nitelendirilir.

1.400 metrelik rakımı olan zirve Karatepe adıyla anılır. İki zirvenin arasından bir sel vadisi geçer. Kireçtaşı diğer adıyla kalkerden meydana gelen 2 zirve birbiriyle karşılıklı halde bulunur. Zengin bitki çeşitliliğinin başında 1.400 metre ile 1.800 metre arasında yoğun rastlanan akçaağaç ve sedir yer alır.

Karatepe adını alan zirvenin denize uzaklığı yaklaşık 5 kilometre olduğu için zirveden denize doğru rotalı yamaç paraşütü en çok buradan gerçekleştirilir. Hem yüksekliği hem de manzarası ile turistlerin ilk tercihi olan Babadağ, özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görür. Yamaç paraşütü yapmak için tırmanılması gereken yol ise yaklaşık 30 ile 40 dakika arasında değişir.

Babadağ Fethiye Yeme İçme

Dağa gezi için ya da yamaç paraşütü yapmak için gittiyseniz güzel manzaralı bir yemek yeme şansınız da var demektir.

1.700 metre yükseklikte yemek yemek ya da Ölüdeniz’e yukarıdan bakarak kahve içmek isterseniz dağın zirvesinde bulunan restoranı tercih edebilirsiniz. Erken saatlerde giderseniz kahvaltı da bulabileceğiniz restoranda bir yandan rengârenk paraşütleri ile uçan insanları seyrederken bir yandan da manzara eşliğinde keyifle yemek yiyebilirsiniz.

Alışık olmadığınız bir atmosferde yiyeceğiniz yemek bol oksijenle birleştiğinde tadından yenmeyecektir. Manzarayı ve anı ölümsüzleştirmek için ise fotoğraf makinenizi yanınıza almanızda fayda var. Ayrıca yol üzerindeki restoranlarda ve civardaki köylerde de yemek ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyat

Babadağ’da yamaç paraşütü yapmak isterseniz bu konuda hizmet veren pek çok firma olduğunu söyleyebiliriz. Yamaç paraşütü yapmak için 3 farklı pist bulunuyor. Uzman kadrosuyla hizmet veren firmalardan içinize sinen bir tanesiyle görüşebilir ve Ölüdeniz’e 1.700 metre yukarıdan inerek girebilirsiniz.

Uçuşunuz sırasında fotoğraf ve video hizmeti de sunan firmalar sayesinde bu heyecanlı anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Çekildiğiniz fotoğraflar ve videolara yaklaşık 150 TL'ye sahip olabilirsiniz. Uçuş fiyatlarına gelecek olursak tek seferlik ve ortalama 45 dakika süren uçuşlar için ücret yaklaşık 500 TL'dir. Dilerseniz uzman eğitmen kadrosu ile yamaç paraşütü dersleri de alabiliyorsunuz. 

Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyat

Babadağ'a Nasıl Gidilir?

Babadağ, Dalaman Havalimanı’na 50 kilometre, Antalya Havalimanı’na ise 225 kilometre uzaklıkta yer alır. Ölüdeniz yolu üzerinde bulunan Babadağ’ın Fethiye’ye olan uzaklığı ise yaklaşık 25 kilometre civarındadır. Ulaşım için farklı alternatifleriniz mevcut.

Dolmuş: Fethiye ve Ölüdeniz’den gün içerisinde sıklıkla hareket eden ve Babadağ’a sefer yapan dolmuşları tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otomobil: Özel aracınızla gitmek isterseniz öncelikle Antalya’ya ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra Ölüdeniz yoluna çıkarak yön levhalarını takip ederseniz kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Babadağ yolu yenilenmiş olduğu için rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz.