Google+

ÖLÜDENİZ'DE DALIŞ

437322 Şub 2015Gezi Notu
burak yavuzburak yavuzBronz Yazar22 Şub 201543730 Yorum

Meşhur Ölüdeniz gerçekten ölü gibi hareketsiz bir deniz. Kumsalı güzel. Fethiye’den yeşillikler arasında Belcekız Koyu’na gidilebilir. Belcekız kumlarının devamı, kartpostallara resmedilmiş Ölüdeniz…

Ölüdeniz

Ölüdeniz-1

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

Gidenler bilir, gitmeyenlere tavsiyem erkenden Ölüdeniz’de olun. Yazın turistik bir yer olduğu için çok yoğun oluyor. Fotoğraflarda görünen kayalıklara yüzmesi zevkli. Kayalıklara çıkıp iple sallanarak denize atlanabiliyor. Yine fotoğraftaki carrettayı fotoğrafladıktan sonra hemen suya girip yanına gittim. Birkaç saniye sonra dalıp kayboldu.

Ölüdeniz-2

Denizin suyu açık olmadığı için aşağıya dalış yapmadan dip gözükmüyor. 3-4 metre indikten sonra netleşmeye başlıyor. Yüzey berrak bir su değil ama doğası harika etraf yemyeşil dağlarla çevrili. Yamaç paraşütü yapanları görüyorsunuz.

Ölüdeniz-3

Ölüdeniz-4

Sıcaklık ilerleyen saatlerde bunaltmaya başlıyor ama görmeye değer. Başka bir gelişimde günlük turla tüplü dalış yapmak için Akvaryum Koyu’na gittim. Benim brövem yok. Hocalarla en fazla 7-8 metreye kadar olan suda tüplü dalış yaptım. Su altı bambaşka bir yer! İki kez 30’ar dakika daldık gün içinde. Serbest dalış yapıyorum amatörce de olsa ama tüplü dalmak da çok zevkli.

Ölüdeniz şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Rodos: Diagoras Havaalanı Özel Otel Transfer (40 €), Rodos: Ortaçağ Old Town 2 saatlik Segway Tour (59 €), Kekova-Kaleköy Tam Gün Kaş'a Özel Cruise ve Tur (845 €), Marmaris: İçmeler Scuba Dalış Turu (25 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.
-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar