Google+

Arama formu

ÖLÜDENİZ'DE DALIŞ

Bu yazı Gezimanya üyesi burak yavuz tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Meşhur Ölüdeniz gerçekten ölü gibi hareketsiz bir deniz. Kumsalı güzel. Fethiye’den yeşillikler arasında Belcekız Koyu’na gidilebilir. Belcekız kumlarının devamı, kartpostallara resmedilmiş Ölüdeniz…

Ölüdeniz

Ölüdeniz-1

Gidenler bilir, gitmeyenlere tavsiyem erkenden Ölüdeniz’de olun. Yazın turistik bir yer olduğu için çok yoğun oluyor. Fotoğraflarda görünen kayalıklara yüzmesi zevkli. Kayalıklara çıkıp iple sallanarak denize atlanabiliyor. Yine fotoğraftaki carrettayı fotoğrafladıktan sonra hemen suya girip yanına gittim. Birkaç saniye sonra dalıp kayboldu.

Ölüdeniz bölgesine uygun ulaşım yollarından biri de havayolu. En uygun fiyatlı uçak biletlerini görmek için tıklayın

Ölüdeniz-2

Ölüdeniz şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavise edilenleri Beyaz Yunus Otel, Mandarin Ve Mango Boutique Hotel, Ölüdeniz Loft Exclusive. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Gold Lion Hotel, Doğa Hotel Ölüdeniz, Konfor Suite Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları mereak ediyorsanız Karbel Hotel Ölüdeniz, Konfor Suite Hotel, Sea Valley Bungalows tesislerini incelebilirsiniz. Bir de Tatilsepeti.com'un Ölüdeniz aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Denizin suyu açık olmadığı için aşağıya dalış yapmadan dip gözükmüyor. 3-4 metre indikten sonra netleşmeye başlıyor. Yüzey berrak bir su değil ama doğası harika etraf yemyeşil dağlarla çevrili. Yamaç paraşütü yapanları görüyorsunuz.

Ölüdeniz-3

Ölüdeniz-4

Sıcaklık ilerleyen saatlerde bunaltmaya başlıyor ama görmeye değer. Başka bir gelişimde günlük turla tüplü dalış yapmak için Akvaryum Koyu’na gittim. Benim brövem yok. Hocalarla en fazla 7-8 metreye kadar olan suda tüplü dalış yaptım. Su altı bambaşka bir yer! İki kez 30’ar dakika daldık gün içinde. Serbest dalış yapıyorum amatörce de olsa ama tüplü dalmak da çok zevkli.