Dünyanın en büyük çiçek bahçesine hoşgeldiniz. Her sene Kasım’dan Mayıs ortasına kadar, Mucize Bahçesi’ndeki 6,690 m2 lik alanda, renkler ve kokular hayat buluyor. Yaz boyunca renovasyon amacıyla 6 aylığına kapanan bahçe, ziyaretçileriyle buluşmak üzere Kasım ayında açılıyor. Havanın çok sıcak olmasından dolayı, ziyaret zamanları bu şekilde düzenlenmiştir.

Bu muhteşem bahçe, Dubailand’in kalbinde 2013 senesinde Cityland tarafından yaratılmıştır. 2013’te, dünyanın en büyük bahçesi olarak, 2016’da ise dünyanın en büyük çiçek heykeli olan ‘Airbus A380’ ile Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başarmıştır. Rengarenk kemerler ve desenlerle düzenlenmiş 150 milyon çiçek ve onların yarattığı muhteşem görüntü ile adı üzerinde gerçek bir ‘Mucize’ye şahit olmak istiyorsanız, Dubai’ye gitmişken bu bahçeye mutlaka uğrayın.

Mucize Bahçesi, 2018 senesinde ‘En Uzun Ağaç Budama Heykeli’ ödülünü kazanmıştır. Bahçedeki bu özel tasarım, 18 metrelik uzunluğu ile Orta Doğu’da sergilenen çiçekten Disney karakterinin ilk heykelidir. Bu devasa heykel, yaklaşık 100.000 bitki ve çiçekten yapılmıştır ve yaklaşık 35 ton ağırlığındadır. Her yıl kendine yeniden şekil veren Mucize Bahçesi, ziyaretçilerine yeni bir konsept ve tasarım deneyimi sunmayı amaçlıyor. Her sene 1,5 milyondan fazla ziyaretçinin bu muhteşem bahçeyi ziyaret ettiğini belirtmek, onun ne kadar özel olduğunu gözler önüne seriyor.

Ziyaret Bilgileri: Mucize Bahçesi (Miracle Garden), Pazardan Perşembeye, 09.00 – 21.00, Cuma & Cumartesi: 09.00 – 23.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Yetişkin (12 yaş üstü): 50 AED (Yaklaşık 12 Euro) Çocuk (12 yaş ve altı): 40 AED (yaklaşık 10 Euro) Engelli ve 2 yaş ve altı: 0         

Adres: Al Barsha South 3 - Dubai - Birleşik Arap Emirlikleri

Yol Tarifi: Downtown Dubai’den (Merkez Dubai) yaklaşık 7 dakika, Burj Khalifa, The Palace Hotel’e yürüyün. Buradan, Dubai Mall Landside Metro Otobüs durağından 2 duraklık bir otobüs yolculuğu ile Dubai Mall MS Land Side A’ya varabilirsiniz.  Land Side A’nın hemen yakınındaki Burj Khalifa/ Dubai Mall Metro İstasyonu’ndan metroya binin ve 4 durak sonra Mall of the Emirates’te inin. Buradan 4 dakika yürüdükten sonra Mall of the Emirates Metro Station 5’e ulaşırsınız ve 15 durak sonra Arjan, Sheraton Building 1’e ulaşabilirsiniz. Building 1’den yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuk ile Mucize Bahçesi’ne (Miracle Garden) ulaşabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezinden yazacağı para: 37 AED (Yaklaşık 9 Euro)

Toplu Taşıma Seçenekleri: RTA Otobüsleri ve MRed Kırmızı Metro hattı kullanarak ulaşılabilir. 

Yakın Yerler: Sharjah Sanat Müzesi, Sharjah Kalesi – Al Hisn