Pattaya Mutfağı

aea7kbk9h9jaa8khcfcec.jpg

Turistik bir bölgede bulunan Pattaya, yeme-içme sektöründe oldukça gelişmiş durumdadır. Yerel lezzetleriyle Tayland mutfağından örnekleri bulabileceğiniz gibi Avrupa, Amerika, Çin, İngiliz, Alman, İrlanda, İtalya ya da Kore mutfağından yemeklerin yer aldığı restoranlar da mevcuttur. Daha çok bitki ve baharatın kullanıldığı yerel yemekler arasından ‘som tam’ (papaya salatası), ‘khao neow’ (pilav türü), ‘narm tok mu’ (baharatlı domuz eti salatası) ya da ‘yum pla dook fu’ (kızarmış kedibalığı salatası) gibi lezzetler tercih edilebilir.

Popüler restoranlar

Nang Nual: Pattaya’nın en ünlü deniz ürünü restoranlarından biri olan ve Walking Street’te yer alan Nang Nual’de deniz manzarası eşliğinde yerel lezzetleri tadabilirsiniz.

Rimpa Lapin: Pattaya koyuna bakan manzarasıyla dikkat çeken Rimpa Lapin’de yerel yemeklerin modern yorumlarını bulabilirsiniz.

Mam Aroi: Balıkçı kasabası Naklau’da yer alan restoranda balıkçı kayıkları ve deniz manzarası eşliğinde Tayland mutfağının yöresel lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Bahşiş

Pattaya’daki mekânlarda bahşiş verme zorunluluğu yoktur ama hesabın %7-10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.