Google+

Arama formu

Arequipa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Arequipa Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Arequipa şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Balcones de San Jerónimo, CASA DE TURISTAS AREQUIPA, La Casa de Moni güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Casa de Turistas Miraflores, Amazing View, La Casita de Cayma. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Casona del Cobijo, La Quinta Cuadra, Vinatea gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Il Riposo, Happy Dream's Hostel, El Albergue Español Backpackers tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Arequipa aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Peru’nun güney batısında yer alan Arequipa, kendi adıyla anılan bölgenin başkenti ve en büyük şehridir. Deniz seviyesinden 2.328 metre yüksekte yer alan Arequipa’nın şehir merkezinden tüm güzelliğiyle Chili Nehri akar. 869,351 kişilik nüfusuyla Peru’nun en kalabalık ikinci şehri olan Arequipa, aynı zamanda ülkenin endüstri ve ticaret açısından da yine en gelişmiş ikinci şehridir. Özellikle Şili, Brezilya ve Bolivya ile sıkı ticari ilişkileri mevcuttur.

15 Ağustos 1540 yılında Garci Manuel de Carbajal tarafından kurulan şehir, özellikle kolonyol dönemde konumu itibariyle İspanya Krallığı’nın çok önemli bir ticaret merkeziydi. 1821 yılında Peru’nun bağımsızlığını ilan etmesiyle Arequipa şehri 1835-1883 yılları arasında Peru’nun başkenti olmuştur. Şehrin tarihi merkezi, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve kültürel etkinlikleri sayesinde şehri her yıl pek çok turist ziyaret etmektedir.

Arequpia şehrinde soğuk çöl iklimi görülmektedir. Kış, bahar ve sonbahar ayları yağışsız geçer. Şehir yılın 300 günü güneşlidir. Yıllık sıcaklık ortalaması 25 derecedir ve sıcaklıklar yıl boyunca 5 derecenin altına düşmez. Aralık-Mart ayları arasında yağış görülür. Haziran ve Temmuz aylarına denk gelen kış döneminde sıcaklık ortalaması 6 derecedir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=EtPpSz8h3mg


Arequipa Turları