Kazan’da Gece Hayatı  

bar-3047514_960_720.jpg

Kazan gece hayatı diğer Tataristan şehirlerine göre renkli ve hareketlidir. Bunun en büyük sebebi ise Kazan’ın bir eğitim şehri olması ve yine bu sebeple genç nüfusun kalabalık olmasıdır. Kazan, Müslüman nüfusun yoğun olduğu bir yer olmasından dolayı şehirdeki gece hayatı bu nüfus yoğunluğunun katılımı ile doğru orantılı olamamaktadır. Yani Müslüman nüfusun gece hayatına katılımı oldukça azdır.

Kazan’da gece hayatının en fazla yoğunlaştığı yer Bauman Caddesi, Profsoyuznaya Caddesi, Pushkin Caddesi, Bratyev Caddesi ve Christopolkaya Caddesi’dir. Bu caddeler üzerinde yer alan ReLab Coctail Bar, Salt Bar, Belgiean Beer Bar, Ibiza Tapas Bar ve Arena Bar şehrin en popüler barlarıdır. Bu barların çoğunda genç nüfusun çok fazla olduğunu göreceksinizdir. Ayrıca Kazan’da barların genelde açık olduğu saatler 21.00-05.00 arasındadır.

Kazan’da popüler diğer barlar ise şehir merkezinde konumlanmıştır. Kazan’da hem bar hem de karaoke tarzında pek çok mekân bulunmaktadır. Bu bölgede turistlerin ve yerli halkın en çok tercih ettiği mekânlar arasında Coyote Ugly, Hookah Rooms Bar, Karaoke Bar Cocos, KVMPUS Bar, Karaoke Bliss no:1, The Legend Bar, Nashe Mesto Bar, Riva Karaoke Bar ve Hookah Time Bar yer almaktadır.

Kazan, kozmopolit yapısı ile sizlere birçok insan ve kültürü ile tanışma fırsatı da sunmaktadır. Kültürler arası etkileşimi yakalayacağınız en önemli yerlerin başında da Kazan gece hayatı gelmektedir. Kazan’a ziyaret gerçekleştirdiğinizde gece hayatını muhakkak görmenizi tavsiye ederiz.