San Pedro Sula Mutfağı

San Pedro Sula’nın mutfağı,tıpkı ülkenin yani Honduras’ın mutfağı gibi, yerel lezzetlerden oluşmaktadır. Ayrıca İspanyol, Karayip ve Afrika mutfağından özellikleri de barındırır. Kızarmış balık, “tamale” (mısır unu ile kıyma ve kırmızıbiberle yapılan bir yemek türü), ızgara etle hazırlanan “carne asada”, kızarmış fasulye ve tortilla ile hazırlanan “baleada” ülkenin en çok tercih edilen yerel lezzetleridir.

Popüler restoranlar

Cafeteria Pamplona: Parque Central’da yer alan ve yerel lezzetleriyle öne çıkan mekânın özellikle kahvaltısı tavsiye edilmektedir.

Plaza Tipica: Parque Central’daki mekânda carne asada gibi yerel lezzetleri tatmak mümkündür. Açık alanda oturma imkânı sunması da avantaj sağlamaktadır.

Diğer restoranlar: Donde Ofelia, Cafe Skandia, Terraza Restaurant, Don Udos, Chef Marianos, La Estancia, El Portal de La Carne, Tre Fratelli, Bel Paese, Dai Santi.

Bahşiş

San Pedro Sula restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın yüzde 10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.