Singapur İçi Ulaşım

skyline-2138315_960_720.jpg

Singapur şehir içi ulaşımı oldukça kolay ve ucuz fiyatlıdır. Şehri gezerken toplu taşıma kullanmak istemezseniz araba kiralayabileceğiniz yerler de mevcut. Şehirde oldukça kapsamlı bir metro hattı bulunmakta. Metro kullanmak isterseniz bilet ücreti olarak 2 dolar ödemeniz yeterli.

Eğer şehri gezerken yeraltından değil de etrafı izleyerek ulaşım sağlamak isterseniz otobüsler sizin için doğru bir tercih olacaktır. Elbette metroya göre daha yavaş ulaşım sağlasa da şehrin pek çok sokağını ve caddesini görme imkanını sunuyor. Otobüs biletleri ise 4 dolar. Bu noktada hemen hatırlatalım biletler gideceğiniz mesafeye göre ücretlendiriliyor. Yukarıda verilen ücretler en uzun mesafe ücretleridir. Biletinizi yolculuğunuzun sonuna kadar saklamanız gerekiyor çünkü indiğiniz duraktaki iade makinelerine biletinizi okutarak paranızın üstünü alabilirsiniz.

Şehirde az miktarda da olsa bisiklet yolları mevcut. Eğer isterseniz bisiklet kiralayarak da şehir içi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz ama şehrin bütün caddelerinde bisiklet yolu olmadığından bu biraz tehlikeli olabilir.

Bütün bunların haricinde bir şehir ancak yürüyerek keşfedilir diyenlerdenseniz Singapur’un yaya dostu bir şehir olduğu müjdesini verelim. Şehirdeki pek çok noktaya yürüyerek ulaşmanız mümkün.