Google+

Arama formu

Swindon

Güney Batı İngiltere'nin, Wilshire eyaletine bağlı olan Swindon, ülkenin...
Devamı oku
İngiltere’nin güney batısında bulunan Swindon, Wilshire eyaletinde yer...
Devamı oku
Swindon neresi diye soracak olursanız Güney Batı İngiltere’de,...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 GBP = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

Swindon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Swindon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Swindon neresi diye soracak olursanız Güney Batı İngiltere’de, Wilshire eyaletinde bulunan bir kasaba olduğunu söyleyebiliriz. Kasabanın İngiltere’nin başkenti olan Londra’ya uzaklığı 130 kilometredir. Kasaba’nın kuruluşu Saxonlarla başlamış ve 19. yüzyılda demir yolu aracılığıyla ticaretin gelişmesi sonucu küçük bir köyden 200 bin nüfuslu bir kasaba haline gelmiştir. Swindon kelimesi de bir Saxon kelimesi olan “swine dun (domuz tepesi)” nden gelmektedir.
Swindon’da ülkenin geri kalanında olduğu gibi konuşulan dil İngilizce ve kullanılan para birimi pound’tur (£). 1 £, 5,64 TL değerindedir.
 
*Kur bilgileri Mart 2018 tarihinde güncellenmiştir. 

Swindon’da Nerede Kalınır?

İngiltere’nin güney batısında bulunan Swindon, Wilshire eyaletinde yer alıyor. Eski ve yeni şehir bölgeleri, yakın civardaki keyifli kasabaları, şehir içinde yer alan farklı nitelikteki çeşitli müzeleriyle öne çıkan Swindon, alışveriş, yeme-içme ve eğlence mekânlarıyla da ilgi çekiyor.

Şehirden 10 - 15 kilometre kadar dışarıda olan Cotswold Water Park bölgesi, ülkenin en önemli su parkı. 150 civarındaki göl ve yemyeşil park alanıyla konuklarına farklı bir deneyim sunan bu park, yoğun ziyaretçi alan bir doğal alan. Bunların yanı sıra uzun yıllardır düzenli olarak yapılan edebiyat ve film festivalleri, kentin popülaritesini arttıran etkinliklerden. Bu festivaller süresince tüm dünyadan gelen izleyicilerin yüksek sayıda katılımıyla şehir bir anlamda dolup taşıyor.

 Swindon’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Swindon otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Swindon Otelleri

Güney Batı İngiltere'nin, Wilshire eyaletine bağlı olan Swindon, ülkenin başkenti Londra’ya yaklaşık bir saatlik mesafede yer alıyor. Hem kara hem demir yoluyla ülkenin pek çok noktasına kolay ulaşım imkânı sunan bu keyifli şehir, sevimli bir kasaba görüntüsünde olsa da ülkenin en hızlı gelişebilir kentleri arasında sayılıyor.

Demir yolu taşımacılığının gelişimiyle birlikte çevreye açılan Swindon, hızla gelişip bugün pek çok şirketin yatırım yaptığı önemli bir merkez haline gelmiş durumda. Sadece şehir merkezi değil, civarda keyifli pazarlarıyla öne çıkan pek çok kasaba da Swindon ile birlikte hareket ederek, bölgenin ilerlemesine katkı sağlıyorlar. Kültürel ve doğal güzellikleriyle turistik bir destinasyon olarak da öne çıkan Swindon, öncelikle büyük şehirlerden kaçan İngilizlerin, sonra da diğer ülke insanlarının dinlenmek, gezmek ve alışveriş için kaçtıkları favori turizm merkezleri arasında bulunuyor.  

 Swindon Otelleri

Swindon’un hem eski şehir hem de yeni şehir bölgelerinde son yıllarda açılmış olan pek çok eğlence merkezi bulabilirsiniz. Her türlü müziğin çalındığı dans barlardan hareketli gece kulüplerine kadar türlü seçenek sunan Swindon, dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlarıyla da konuklarını mutlu ediyor.