Satun Festivalleri

lanterns-1574423_960_720.jpg

Her yıl birbirinden renkli etkinliklerle adından söz ettiren Satun’da farklı bir deneyim yaşamak isterseniz bu etkinlikleri mutlaka not alın. Şehrin kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz etkinlikleri sizler için sıraladık.

Satun Uçurtma Yarışması

Her yıl Şubat ayında gerçekleştirilen festival şehrin en fazla ilgi gösterilen etkinliklerinden biridir. Tayland’ın pek çok şehrinden katılımcıları ağırlayan festival rengarenk bir geçit töreni ile başlar. Çeşitli sergiler ve kültürel performansların da sahneye konduğu festival zamanı şehir bambaşka bir havaya bürünmektedir.

Tarutao Festivali

Satun’un en güzel adalarından biri olan Koh Lipe’de düzenlenen Tarutao Festivali her yıl Kasım-Nisan ayları arasında Tarutao Ulusal Parkı’nda gerçekleşmektedir.

Songkran Festivali

Tayland’ın en ünlü festivallerinden biri olan Songkran her yıl 13-15 Nisan arasında düzenlenmektedir. Taylandlılar için yeni yılın başlangıcı kabul edilen 13-15 Nisan arasında pek çok restoran ve mağaza kapalıdır. Pek çok şehirde düzenlenen etkinliklerle kutlanan yeni yıl Koh Lipe’de de şölen havasında geçmektedir. Geçit törenleri, müzik gösterileri ve sahne şovları ile seyahatinize renk katmak isterseniz seyahatiniz Songkran Festivali dönemine denk getirebilirsiniz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.