Marmaris’te Alışveriş

1

Marmaris’te diğer turistik bölgelerde olduğu gibi geniş bir alışveriş imkânı bulunmaktadır. Bölgede özellikle halı, deri, mücevher ve giyim üzerine birçok mağaza yer almaktadır. Ayrıca Marmaris’e gelen ziyaretçilerin bölgenin ünlü çam balından almadan buradan ayrılmamaktadır. Bal ve reçel almak için bölgedeki yöresel pazarları tercih etmeniz yerinde olacaktır. Her hafta çarşamba günleri İçmeler pazarı, perşembe Marmaris pazarı ve salı Armutalan pazarına yerli halk dışında turistler de yoğun ilgi göstermektedir.

Marmaris’te alışveriş için tercih edilecek adreslerden bir diğeri de Eski Bedesten olarak da bilinen Büyük Kapalı Çarşı’dır. Marmaris'in tam merkezinde bulunan çarşı haftanın her gönü kalabalık ve hareketlidir. Halı, kilim, mücevher, hediyelik eşya, marka giyim ürünleri, yeme içme gibi pek çok alternatifin bulunduğu çarşıda aynı zamanda Marmaris Postanesi de yer almaktadır.

Netsel Marina bölgesi de alışveriş için Marmaris'in en çok tercih edilen yerlerinden biridir. Marmaris liman bölgesinde yer alan Netsel Marina'da restoran ve kafeler dışında, marka giyim mağazalarını, yatçılık ve yelken ürünlerini bulmak mümkündür.