Sığacık’taki Festivaller

seferere.jpg

Tertemiz denizi, sakin havası ve yemyeşil doğası ile tatilden beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan Sığacık ve bağlı olduğu Seferihisar ilçesinde yıl boyunca birbirinden renkli festival ve şenlikler düzenleniyor. Siz de seyahatinizi farklı dokunuşlarla renklendirmek isterseniz bu etkinlikleri not etmenizi öneririz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Teos Gitar Festivali

Seferihisar Belediyesi tarafından 16-19 Ağustos’ta düzenlenen Uluslararası Teos Gitar Festivali hem Türkiye’den hem de dünyadan birçok sanatçıyı ağırlıyor. Sığacık Mahallesi’nde gerçekleştirilen festivalde dört gün boyunca müziğe doyabilirsiniz.

Mandalina Festivali

Sığacık’ın bağlı olduğu Seferihisar ilçesinde 18 yıldır aralıksız olarak düzenlenen MandalinaFestivali renkli görüntülere sahne oluyor. Mandalina cenneti Seferihisar’ın tanıtımını yapmak amacıyla her yıl ekim ayından düzenlenen festival “Turuncu Bayram” olarak biliniyor.

Seferihisar Kurtuluş Şenlikleri

Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşu her yıl coşku içerisinde kutlanıyor. 8-11 Eylül tarihleri arasında Seferihisar’da düzenlenen şenliklerde birbirinden ünlü sanatçıların konserleri ile keyifli zaman geçirebilir, ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz.

Lavanta Şenliği

“Mis kokulu şenlik” sloganı ile 2 Temmuz’da Seferihisar’ın Turgut köyünde düzenlenen Lavanta Şenliği kaçırmamanız gereken etkinliklerden bir diğeri. Lavantaların hasadı ile başlayan şenlikte mis kokular arasında bol bol fotoğraf çektirebilir, stantlarda satışa sunulan yöresel yiyeceklerin tadına bakabilir, halk oyunları gösterileri ile eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.