Van Gece Hayatı 

Köklü tarihi ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerimizin başında gelen Van’da eğlence sektörü yeni gelişmeye başlamıştır. Muhafazakar bir kimliğe sahip olan kentte geçmiş yıllarda yaşanan siyasi olaylar da eğlence sektörünün gelişimini olumsuz yönde etkilemiştir. Ancak özellikle son yıllarda açılmaya başlayan gece kulübü ve pub’lar şehre gelen misafirlere eğlenceli anlar yaşatırken, türkü barlar da geçmişten günümüze Van eğlence hayatında önemli bir yere sahiptir. Van’ın en eski türkü barlarından biri olan Halay şehirde gece eğlenmek isteyenlerin uğrak noktalarından biri arasında yer almaktadır. Maraş Caddesi üzerinde olması ile ulaşım imkânı da kolaydır.

Gençlerin sosyalleşebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği Van’ın en yeni barlarından biri ise Niçe’dir. Ünlü filozof Nietzsche’den adını alan bar Maraş Caddesi üzerinde yer alıyor, gerek ortamı gerek jazz, blues gibi farklı müzikleri ile gelenlere unutulmaz bir gece yaşatıyor. Niçe Bar’da cuma günleri “90’lar gecesi” düzenleniyor, duvarları dünyaca ünlü yazarların fotoğrafları süslüyor. Yerli ve yabancı hitlerin çalındığı Urartu Disko ise Van gece hayatına yön veren önemli mekânlardan diğeridir. Gerek Van’dan gerek civar şehirlerden eğlenmeye gelenlerin tercihlerinden biri de One Club’tır. Eğlenceli ortamı ve müzikleriyle büyükşehirlerdeki gece kulüplerini aratmayan One Club şehrin önde gelen mekanları arasındadır. Üniversite öğrencilerinin sıkça tercih ettiği North Shields ise gece 02.00’ye kadar açık olan keyifli bir pub’tır. Van’da arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz en nezih mekânlardan biri olan North Shields makul fiyatları ile de tercih sebebidir.

Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Club Arena Van’da gece hayatına yön veren mekânlardan bir diğeridir. Kaliteli müzikler ve renkli ışıklar eşliğinde gece eğlenmek isteyenlerin tercihi olan Club Arena’ya Van gezinizde uğrayabilirsiniz. Van’da canlı müzik dinlemek için ise Janya Bar & Şarap Evi Cumhuriyet Caddesi’nde sizi bekliyor. Arjantin Bar da Van’da canlı müzik dinlemek isterseniz yolunuzu düşürmeniz gereken mekânlardan biridir. Bahçıvan Mahallesi’ndeki Yeni & Eski Cafe Bar öğrencilerin olduğu kadar Van’ı ziyaret edenlerin de ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kaliteli müzikleri ve ferah ortamı ile öğrencilerin ilgi odağı konumunda olan Leylek Bar ve BirBar da Van gezinizde keyifli vakit geçirebileceğiniz ve akşam doyasıya eğlenebileceğiniz mekânlar arasında bulunuyor.

İsterseniz barda eğlenin isterseniz Van türkülerine eşlik edin, Van gecelerinin en az gündüzü kadar keyifli geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı